Kadın Komisyonu

 


 

HABİBE ÖÇAL  -  Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkanı

1968 Yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı.  Bolu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme bölümünü kazandı. Ancak başörtüsü yasağından  dolayı 1987 ile 1991 yılları arası okuldan uzaklaştırıldı. 1992 yılında çıkan aftan yararlanarak okula  devam ederek 1994 yılında mezun oldu. 1997-2005 yıllarında Kırıkkale’de sınıf ve Teknoloji ve  Tasarım Öğretmenliği yaptı. 2005-2007 yılları arasında ABD’de New Jersey eyaletinde Turkish    American Cultural Association adlı Türk -Amerikan Kültür Derneği’nde Türkçe ve Türk Kültürü

öğretmenliği yaptı. 2007-2010 yıllarında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nda Program Değerlendirme ve Projeler Takip ve İzleme bölümlerinde çalıştı. Talim Terbiye Projeler Bölümünde gerçekleştirilen ‘Uzaktaki Yakınlarımız ‘ projesinin temelini oluşturdu ve ilk koordinatörlüğünü yaptı. MEB Toplumlumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonunda görev alarak Sabancı Üniversitesinde Kadın çalışmalarnda bulundu. MEB’in düzenlediği Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nde Uluslararası Kuruluşların Eğitim Etkinlikleri Faaliyet, Program ve Projeler eğitimi aldı. MEB onaylı ebru Sanatı ustasıdır. Mesleki Teknik Eğitim ve Kadın Çalışmalarına yönelik bildiri ve makaleleri yayınlanmıştır. Bir çok kadın çalışmalarına başkanlık yapmıştır. Cumhurbaşkanlığı tarafından Türkiye’de seçilen, 250 başarılı kadından biri seçildi. Halen, Türk Dili ve Edebiyatı 3. sınıf öğrenci olup, 2010 yılından bu yana Keçiören’de Teknoloji ve Tasarım öğretmeni olarak görevini sürdürmektedir Fransızca ve iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 


 

HATİCE AY -  Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı
 

1970 yılında Artvin'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri Pazarören Öğretmen Lisesi'nde tamamladı. Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden  mezun oldu.

 Kayseri, Yozgat, Giresun ve Ankara'da çeşitli liselerde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yaptı. 2009-2013 yıllarında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nda Kitap İnceleme bölümünde    komisyon başkanı ve üyeliklerinde bulundu. Halen Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi olmakla beraber Tınaztepe Anadolu Lisesi müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır.  Evli ve üç çocuk annesidir.  

 

 

 


 

BELGİN HANCIOĞLU -  Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı
 

1972 İzmir doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 1992 yılında Gazi Üniversitesi Gazi  Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği Bölümünden Mezun oldu.1993 yılında başladığı öğretmenlik mesleğine halen Ankara – Keçiören Talia Yaşar Bakdur Ortaokulunda Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir. 

 

 

 


 

MELEK ALTUNEL -  Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı
 

17.09.1980 yılında Konya’nın Yunak ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimimi 1997 yılında Yunak İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 2001 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Bölümden mezun oldu.

2005 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamladı.

4 yıl özel bir okulda psikolojik danışman olarak görev aldı. Selçuklu Rehberlik ve Araştırma merkezinde okul rehberliği bölüm başkanı, Şanlıurfa  ve Ankara’da çeşitli okullarda psikolojik danışman olarak görev aldı. Halen Yenimahalle Oğuzlar İlkokulunda psikolojik danışman olarak görevini sürdürmektedir.

 

 

 Nurcan OKUMUŞ / Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı

1967 Kahramanmaraş doğumludur. İlk ve ortaokul ile liseyi Kahramanmaraş merkezde okudu. 1990 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Evli ve dört çocuk annesi olan Nurcan Okumuş, halen Eskişehir’de Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü’nde görev yaptı. Şu anda görevini Ankara İl Kredi Yurtlar Kurumu il Müdürlüğü’nde devam ettirmektedir.

 


 


 

Anıl AKDOĞAN MERTEL- Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı

1990 yılında Ankara'da doğdu. 2008 yılında Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesini bitirdi. 2008 yılında Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazandı. 2009'te Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesine yatay geçiş yaparak 2012 yılında lisans eğitimini tamamladı. 2010-2012 yılları arasında Ankara İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

2013 yılında Özel okullarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak çalıştı. 2014 yılında Manisa İMKB Mesleki ve Teknik Lisesi'nde Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etti.

Manisa da görev yaptığı süreçte, Eğitim-Bir- Sen Yunusemre İlçesi Kadınlar Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı.  Genç Memur-Sen Genel Merkez’inde Başkan vekilliği de yapan Mertel, şu anda Yenimahalle’de  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak çalışmaktadır. 
ELİF ATEŞGenel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı

1977 Yılında Kırşehir’de doğdu. İlk Orta ve Lise öğrenimini Kırşehir ili Mucur ilçesinde tamamladı. Niğde Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansı Başkent Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde Eğitim Yönetim Ve Denetimi Alanında tamamlamıştır.1999 yılından itibaren önce Kocaeli İlinde daha sonra Kırıkkale ve Ankara da İmam-Hatip Lisesi, Ortaokul ve ilköğretim okullarında  öğretmenlik, Ortaokul da müdür yardımcılığı ve Okul Müdürü olarak görev yaptı.Halen Özel Eğitim Merkezinde Okul Müdürü olarak görevine devam etmektedir. 

 

 
Top