Kadın Komisyonu

HABİBE ÖÇAL  -  Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkanı
 

  1968 Yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladı.  Bolu, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İşletme bölümünü kazandı. Ancak başörtüsü yasağından  dolayı 1987 ile 1991 yılları arası okuldan uzaklaştırıldı. 1992 yılında çıkan aftan yararlanarak okula  devam ederek 1994 yılında mezun oldu. 1997-2005 yıllarında Kırıkkale’de sınıf ve Teknoloji ve  Tasarım Öğretmenliği yaptı. 2005-2007 yılları arasında ABD’de New Jersey eyaletinde Turkish    American Cultural Association adlı Türk -Amerikan Kültür Derneği’nde Türkçe ve Türk Kültürü
öğretmenliği yaptı. 2007-2010 yıllarında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nda Program Değerlendirme ve Projeler Takip ve İzleme bölümlerinde çalıştı. Talim Terbiye Projeler Bölümünde gerçekleştirilen ‘Uzaktaki Yakınlarımız ‘ projesinin temelini oluşturdu ve ilk koordinatörlüğünü yaptı. MEB Toplumlumsal Cinsiyet Eşitliği Komisyonunda görev alarak Sabancı Üniversitesinde Kadın çalışmalarnda bulundu. MEB’in düzenlediği Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü’nde Uluslararası Kuruluşların Eğitim Etkinlikleri Faaliyet, Program ve Projeler eğitimi aldı. MEB onaylı ebru Sanatı ustasıdır. Mesleki Teknik Eğitim ve Kadın Çalışmalarına yönelik bildiri ve makaleleri yayınlanmıştır. Bir çok kadın çalışmalarına başkanlık yapmıştır. Cumhurbaşkanlığı tarafından Türkiye’de seçilen, 250 başarılı kadından biri seçildi. Halen, Türk Dili ve Edebiyatı 3. sınıf öğrenci olup, 2010 yılından bu yana Keçiören’de Teknoloji ve Tasarım öğretmeni olarak görevini sürdürmektedir Fransızca ve iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

 

HATİCE AY -  Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı
 

1970 yılında Artvin'de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri Pazarören Öğretmen Lisesi'nde tamamladı. Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden  mezun oldu.

 Kayseri, Yozgat, Giresun ve Ankara'da çeşitli liselerde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni olarak görev yaptı. 2009-2013 yıllarında Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı’nda Kitap İnceleme bölümünde    komisyon başkanı ve üyeliklerinde bulundu. Halen Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi olmakla beraber Tınaztepe Anadolu Lisesi müdür yardımcısı olarak görev yapmaktadır.  Evli ve üç çocuk annesidir. BELGİN HANCIOĞLU -  Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı
 

1972 İzmir doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 1992 yılında Gazi Üniversitesi Gazi  Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği Bölümünden Mezun oldu.1993 yılında başladığı öğretmenlik mesleğine halen Ankara – Keçiören Talia Yaşar Bakdur Ortaokulunda Müdür Yardımcısı olarak devam etmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.MELEK ALTUNEL -  Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı
 

17.09.1980 yılında Konya’nın Yunak ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimimi 1997 yılında Yunak İmam Hatip Lisesinde tamamladı. 2001 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik Ve Psikolojik Danışmanlık Bölümden mezun oldu.

2005 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamladı.

4 yıl özel bir okulda psikolojik danışman olarak görev aldı. Selçuklu Rehberlik ve Araştırma merkezinde okul rehberliği bölüm başkanı, Şanlıurfa  ve Ankara’da çeşitli okullarda psikolojik danışman olarak görev aldı. Halen Yenimahalle Oğuzlar İlkokulunda psikolojik danışman olarak görevini sürdürmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Top