Engellilerden 'Empati Yürüyüşü'


13257 | 13.05.2017
| |

Memur-Sen Engelliler Komisyonu, “Engellilerin toplumsal yaşam içerisinde yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek ve toplumsal duyarlılığı artırmak” amacıyla Kızılay’da “Empati Yürüyüşü” gerçekleştirdi.

Engelliler Haftası’nda toplumun dikkatini engellilerin yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek amacıyla göz bantları ve beyaz baston kullanılarak Devlet Personel Başkanlığı önünden, Güvenpark’a yapılan yürüyüşe Memur-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Elvan Uğurlu, Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Memur-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanları ve engelliler katıldı.

Yürüyüşte, “Toplumsal Engelleri Kaldırın”, “Yolumuzu ve Ufkumuzu Kapatma”, “Duymamak Değil, Duyarsızlık Acı Veriyor” yazılı dövizlerle toplumsal farkındalığın önemine dikkat çekildi.

Uğurlu: Toplumsal engelleri kaldıralım

Yürüyüş sonrasında yapılan basın açıklamasında konuşan Memur-Sen Engelliler Komisyonu Başkanı Elvan Uğurlu, toplumun dikkatini yaşanan zorluklara çekmek için bu yürüyüşü tertip ettiklerini belirterek, “Bizler herkes gibi gündelik hayatın içinde yer alan, çalışan, emek veren insanlarız. Fakat engellilerin yaşadıkları bazı zorluklar var. Biz bu zorluklara dikkat çekmek için bu yürüyüşü yaptık. Engelliler Haftası’nda yaptığımız bu yürüyüşün toplum nezdinde engellilerin unutulmamasına vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kaya: Engelsiz bir hayat için sorumluluk alalım

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Günay Kaya ise, sorumluluk almanın ilk adımının empati olduğunu söyledi. Kaya, “Bu yürüyüşün engellileri anlamak için bir fırsat olduğunu düşünüyorum. Şimdiye kadar engelli kardeşlerimizi anladığımı düşünüyordum ama bu yürüyüşte bunun kolay olmadığını fark ettim. Engellileri anlamak için onların hayatına dokunmak gerekiyor. Onların hayatlarını kolaylaştırmak buradan başlıyor. Bu hayatı kolaylaştırmak için sorumluluk almalıyız” şeklinde konuştu.

 

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top