Selvi, Çankırı'da yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi


18709 | 16.05.2017
| |

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi, “Mekânları anlamlı kılan, içinde yapılan faaliyetler; üye için, kamu görevlileri için, millet için harcanan zaman, gerçekleştirilen hizmetlerdir” dedi.

Eğitim-Bir-Sen Çankır Şubesi'nin yeni hizmet binasının açılışı, Genel Başkan Vekili Latif Selvi, Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, üyeler ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

Selvi ve Esen, Engelliler Haftası kapsamında düzenlenen etkinliklere de katıldı.


 

Bugünlere sıkıntılı süreçlerden geçerek geldik

Açılışta konuşan Latif Selvi, birçok şubenin kendisine ait hizmet binasına kavuştuğunu ifade ederek, mekânların, daha iyi hizmet üretmek için gerekli olduğunu vurguladı.

Mekânları anlamlı kılanın, içinde yapılan faaliyetler; üye için, kamu görevlileri için, millet için harcanan zaman, gerçekleştirilen hizmetler olduğunu belirten Selvi, Eğitim-Bir-Sen’in, bütün zamanını, heyecanını, varını yoğunu millet, insanlık, emek ve özgürlük mücadelesine hasreden cesur insanların eseri olduğunu kaydederek, “Eğitim-Bir-Sen’in 25 yıllık destanına yön veren değerler vefa, sabır, sebat ve sadakattir. Bugünlere kolay gelmedik. Bugünlere, yokluklarla boğuşarak, tırnaklarımızla kazıyarak, sıkıntılı süreçlerden geçerek geldik. Biz, zoru başarmanın peşinde olduk; kolay hedefler belirlemekten, sıradan işler için ter dökmekten uzak durduk. Kaldırılması imkânsız denilen yasaklara, dayatmalara son verilmesini sağladık. Bu yüzden eğitim hizmet kolunda yetkiliyiz” şeklinde konuştu.

Sendikal mücadelenin hakkını vermeye devam edeceğiz

Teşkilatlarıyla, sendikal mücadelenin ve sendikacı kimliğinin hakkını vermeye devam edeceklerini vurgulayan Selvi, sözlerini şöyle sürdürdü: “Hedeflerimize ulaşmak için daha çok çalışmalıyız. Fikrimizden yoksun, davamızdan ve istikametimizden habersiz kimse kalmamalıdır. Dolayısıyla, her okulun, her odanın, her ofisin kapısını çalmanın, her eğitim çalışanıyla tokalaşmanın derdindeyiz. Bu derdin gerektirdiği daveti, söylemi, eylemi ve kazanımları hakkıyla ürettiğimiz için zirvedeyiz.”

Başarımızı daha ileriye taşımalıyız

Verdikleri mücadele, yaptıkları nitelikli çalışmalarla sendikacılığa yeni bir soluk getirdiklerini dile getiren Selvi, “Sendikacılığın kitaptaki yerini sorgular durumdan bugün sendikacılığın kitabını yazar noktaya gelmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu, niyetin hayır olmasından kaynaklanıyor. Şimdi bu başarıyı daha ileriye taşımalıyız” ifadelerini kullandı.

Esen: Üyemize ve ülkemize katkıda bulunmayı sürdüreceğiz

Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Esen, Türkiye’nin en büyük emek hareketi olduklarını ifade ederek, Memur-Sen’in bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Esen, “Yeni hizmet binalarımızda kaliteli hizmetler üreterek hem üyelerimize hem de ülkemize birçok alanda katkıda bulunmayı sürdüreceğiz. Memur-Sen’liler bizi biz yapan değerlerin yaşayıcısı, yaşatıcısı ve sözcüsü, çağın erdemliler hareketinin tutarlı, kararlı ve vakur öncüsüdür” diye konuştu.

Latif Selvi ve Mehmet Emin Esen, daha sonra Engelliler Haftası kapsamında, Memur-Sen Çankırı Engelliler Komisyonu, Çankırı Belediyesi ve Selahattin İnal Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen “Bir Yürek Gazeli” şiir dinletisi programına iştirak etti. 

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top