Eğitimcileri hedef alan hainleri lanetliyoruz


15995 | 15.07.2017
| |

12 Temmuz 2017’de yani geçen Çarşamba günü Tunceli-Pülümür Karayolunun 25. kilometresinde, Pülümür Çayı kıyısında bir ceset bulundu. Bu cansız bedenin 16 Haziran’da görev yaptığı Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden memleketi Gümüşhane’ye tatile giderken PKK’lı teröristlerce yolu kesilip, aracı yakıldıktan sonra kaçırılan Necmettin Yılmaz öğretmene ait olduğu tespit edilmiştir. Hain, yıkıcı emelleri için on yıllardır acımasız bir şiddetle kan ve ateş kusan, bulduğu her fırsatta maddi manevi varlığımıza saldıran terör örgütü, Necmettin Yılmaz öğretmeni şehit ederek vahşi, kirli, karanlık yüzünü bir kez daha ortaya koymuştur. Şehit öğretmenimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.

Necmettin Yılmaz silahsız, savunmasız insanlar karşısında vahşi cesaretiyle tanıdığımız PKK tarafından şehit edildi. Öldürmekten başka bir şey bilmeyen terörist barbarlar,  konuşarak, paylaşarak kendisini insanlara bilgi taşımaya adamış öğretmenimizi ancak kendi kalleşliklerine yakışan bir alçaklıkla susturdular, susturduklarını sanıyorlar.

Terörü maşa olarak kullanan uluslararası şer odakları, zalim ve hain planlarına bizi razı ve mecbur bırakmak için tahammül sınırlarını zorlayan cinayetler işlemektedir. Bu amaçla, son hüznümüzü 9 Haziran’da Batman’ın Kozluk ilçesinde Aybüke öğretmenin şehit edilmesinde yaşadığımız gibi başından beri eğitim kurumları, öğrenci ve öğretmen gibi son derece masum hedeflere yönelmişlerdir. Silahla konuşanlar, silahlarını konuşturanlar, düşünce sussun, ilim, irfan sussun istemektedirler. Bu milletin ilim, irfan, eğitim davasına karşı çıkanlarla terörü destekleyenlerin aynı odaktan beslenmeleri şaşırtıcı değildir.

Özellikle bu son olay terörün eğitimi ve öğretmenleri son derece bilinçli, planlı olarak hedef aldığını bir kez daha göstermiştir. Eğitimin hedef alınması terörün karşısında en köklü, en etkili engel olması sebebiyledir. Öğretmenlerimizin şehit edilmesiyle aslında milletimizin canlı dimağı, bilgiye ve bilmeye olan isteği, barış ve kardeşliğe olan özlemi, başarı azmi öldürülmek istenmiştir. Ancak diğer yandan masum ve müdafaasız hedeflere yönelen bu tür saldırılar terörün köşeye sıkışan çaresizliğini ve gerçek yüzünü bir kez daha göstermiştir.

Necmettin öğretmenimizin ve nice şehit öğretmenlerimizin yaşayarak hayata geçirdikleri idealleri ölmeyecek, her birimizin yüksek, engellenmez amacı olacaktır. Bu amaç, bütün bir milletimizin onlarla şahsi hüviyet kazanmış seciyesidir. Bu amaç elbette bir milletin hiçbir ayrım gözetmeksizin milli idealler ve mefkûreler etrafında bir ve kardeş olarak ilimle, bilgiyle var olma iddia ve kararlılığıdır. Özellikle sıcak canlı etkileriyle hâlâ yaşanmakta olan 15 Temmuz darbe, direniş ve diriliş süreci ile İstiklâl ruhumuzun tarihsel canlılıkla zirveye çıktığı bu günlerde, eğitim davamızı yüksek ideal olarak yaşatacağız. 15 Temmuz bütün terör odaklarının ülke ve millet varlığımızı ihanet birliği ile hedef aldıkları bir kalkışmaydı. Gerçek zaferi gelecek zamanlara doğru kökleştirmek, şehit öğretmenlerimizin ruhlarını muazzep etmeyecek bilinçli, ilim, irfan atılımlarıyla olacaktır. Silahlı saldırılarla yok etmek istedikleri varlığımızı, hiçbir saldırının yok edemeyeceği sağlamlıkta eğitimle tahkim ve inşa edeceğiz.

Eğitimi, var olmanın, ilerlemenin ana dinamiği olarak gören Eğitim-Bir Sen olarak bütün terör faaliyetlerini açık bir dil ve tavırla kınıyor, reddediyoruz. Bu saldırılar millet olarak hayata daha coşkulu bağlanmamızı, daha da kenetlenmemizi engelleyemeyecektir.

Özellikle 15 Temmuz ruhunda kaynaşarak, devleti ve milletiyle bütünleşmiş Türkiye, gelecek hayallerini karanlık kurgulara teslim etmeyecek terörle mücadele tüm yurtta hız kesmeden devam edecektir.

Necmettin öğretmenimize ve  bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top