Kamu İşveren Heyeti masaya hayırlı sonuçlar üretmek için oturmalıdır


1802 | 08.08.2017
| |


Habertürk TV canlı yayınında konuşan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Haklı tekliflerimiz ve beklentilerimiz karşılanmalı, kamu görevlileri ve aileleriyle birlikte 20 milyona yakın kişi sevindirilmelidir. Kamu İşveren Heyeti’nin masaya “Hayır” demek için değil, hayırlı sonuçlar üretmek için oturmalıdır" dedi.
 

Genel Başkan Ali Yalçın, Habertürk TV’de 4.Dönem Toplu Sözleşme sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kamu İşveren Heyeti’nin masaya “Hayır” demek için değil, hayırlı sonuçlar üretmek için oturması gerektiğini belirten Yalçın, hükümetten Memur-Sen’in tekliflerine, amasız “Evet” beklediklerini vurguladı.

Yalçın, “Türkiye her geçen gün büyüyor, ekonomi iyiye gidiyor. Kamu görevlileri olarak bunu mutfakta ve bordrolarda hissetmek istiyoruz. Kamu görevlileri artık refah sınırında bir ücret almalı, 4.Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri bunun yolunu açmalı” şeklinde konuştu.

“Kamu İşveren Heyeti masaya "hayır" demek için değil, hayırlı sonuçlar üretmek için oturmalıdır” diyen Yalçın, “Haklı taleplerimiz ve beklentilerimiz karşılanmalıdır” ifadelerini kullanarak konuşmasını tamamladı.

 

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top