Eğitim-Bir-Sen hizmet kolu toplu sözleşme tekliflerinin sunumunu gerçekleştirdi


8386 | 10.08.2017
| |

 

Eğitim-Bir-Sen’in hizmet kolları komisyon toplantılarında sunduğu tekliflerin müzakeresi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın başkanlığında toplanan toplu sözleşme masasında başladı.

4.Dönem Toplu Sözleşme süreci kapsamında görüşmeler, hizmet kolları komisyon çalışmalarının ardından, bugün hizmet kolları itibariyle sendikaların sunumuna geçildi. Geçtiğimiz hafta boyunca süren hizmet kolları komisyon toplantıları neticesinde oluşturulan raporların ardından müzakere sürecine geçilmiş oldu.

Eğitim-Bir-Sen adına Genel Başkan Vekili Latif Selvi, komisyon raporu neticesinde eğitim, öğretim ve bilim hizmet kolu kapsamında tekliflerimizin sunumunu gerçekleştirdi. Sunumda Milli Eğitim Bakanlığı, yükseköğretim kurumları ve üst kuruluşları ile Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü özelinde talepler gerekçeleriyle birlikte Kamu İşveren Heyeti’ne iletildi.

Kamu İşveren Heyeti adına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun başkanlık ettiği oturumda, Kamu Görevlileri Sendikaları adına ise Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın başkanlık etti. Toplantıda 11 hizmet kolunun tümünde yetkili olan Memur-Sen Konfederasyonu’na bağlı sendikaların genel başkanları ve Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Kalkınma Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı bürokratları da hazır bulundu.

 

 

 

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top