Hedefimiz erdemli ve bilge bir nesil yetiştirmek


4804 | 06.10.2017
| |


Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “ADEM’i özellikle üniversite gençliği açısında bir öncü kuruluş, medeniyet değerlerinin taşıyıcısı, geleceğin inşacısı, hasılı bir ihya ve inşa hareketi olarak görüyorum” dedi.

Ali Yalçın, Genç Memur-Sen ve Akademik Düşünce Eğitim Medeniyet Topluluğu’nun (ADEM) Silifke’de düzenlediği eğitim kampına katıldı. “Dün, Bugün, Gelecek: Bilge Nesil Buluşması” konulu programda, Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençlere hitap eden Yalçın, Genç Memur-Sen ve ADEM’in geleceğin lider kadrolarını yetiştiren bir okul olduğunu söyledi. 

“Dünya ölçeğinde her gün dejenerasyonun oraya buraya savurduğu gençliğe umut olacak örgütlülüğünüz bizim için de bir umut kaynağı” diyen Yalçın, örgütlü olmanın değişimlerin önünü açtığını kaydetti. Yalçın, Memur-Sen’in misyonunu gençlerle buluşturduğu için Genç Memur-Sen’e ve Başkan Eyüp Beyhan’a teşekkür etti. Memur-Sen’in bir erdemliler hareketi olduğunu dile getiren Yalçın, “Memur-Sen, emeği, kendi medeniyet kodlarıyla tanımlarken, insanı bir bütün olarak görerek, örgütlülüğü ve dolayısıyla gücü nispetinde insanın sömürülmesinin önüne geçme derdindedir” şeklinde konuştu.

Memur-Sen’in sadece bir emek hareketi olmadığını, aynı zamanda dünyanın mevcut sömürü düzenine karşı çıkan ve bu sömürüye dur diyen bir hareket olduğunu vurgulayan Yalçın, “Derdimiz, geçen yüzyıl kaybedileni bulup, tarihin kırılma anında insanlığa umut olmaktır” ifadelerini kullandı.Erdemi merkeze alacağız

Bir Bilenle Bilge Nesil projesinin amacının erdemli insan yetiştirmek olduğunun altını çizen Yalçın, şöyle devam etti: “Amaç, uluslararası öğrenci buluşmalarıyla erdemi bütün insanlıkla buluşturmaktır. Eğer yeni bir söz söyleyeceksek, erdemi merkeze alacağız. İnsanlığa el uzatacaksak ilkemiz erdem olmalı. Modern dünyanın insanlığa üflediği çıkar odaklı fikirleri alt edeceksek, ahlak ilkemizi yaşanılır kılacağız. Fert fert erdemi kuşanıp, cemiyetin her kademesine ulaşacağız. Bu kaos sürecini aşmak, dünyaya yeni bir söz söylemek için böyle bir örgütlenmeye ihtiyacımız var.”

Adil bir dünyayı hedeflediklerini söyleyen Yalçın, “Kendi içimizde adaleti gerçekleştiremezsek, adil bir dünya kurmamız mümkün mü? Onun için fert fert sorumluluk bilincine ulaşmalıyız. Sonra insanımıza doğru bir yolculuk yapacağız. Ben bu iradeyi sizde görüyorum. Ben bu uzun ve meşakkatli yolculuk azmini sizde görüyorum” diye konuştu. 

Beyhan: Gelecek gençliğin elinde şekillenecek

Genç Memur-Sen Başkanı Eyüp Beyhan, eğitim kampının temel amacının, birlikte yola çıkarken belirledikleri ortak değer ve stratejileri en kapsayıcı yaklaşımlarla ortak bir iradeye dönüştürmek olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: “Bir toplumda düşünce üretim ocaklarının aktif olması, fikri gelişmişliğini canlı tutar. İnsanın sosyal ilişkileri düşünce yapısına bağlı olarak gelişir. Eşya ile ilişkisi de bu ikisine bağlı olarak şekillenir. Tarihin her döneminde okuyan, düşünen, üreten toplumlar dünyanın geleceğine yön vermiştir. Bilimin yuvası olan üniversitelerimizde fikir ve düşünce ocağımız olacak ADEM’in geleceğimiz açısında önemli bir misyonu vardır.”Programda Eğitim-Bir-Sen Mersin Şube Başkanı ve Memur-Sen İl Temsilcisi Abdullah Çelik ve Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş de birer selamlama konuşması yaptılar. 
Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top