4/B ve 4/C'li personel kadroya geçirilsin


12975 | 07.11.2017
| |

Konfederasyonumuz Memur-Sen, taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi yönündeki çalışmalarında sona gelen hükûmete çağrıda bulundu: “4/B ve 4/C’li personel de kadroya geçirilsin.”

Yazıda, 4/B ve 4/C’li personelin de taşeron işçilerle birlikte eş zamanlı olarak kadroya geçirilmesi talebinde bulunuldu. Hükûmet, bir süre önce, taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi yönündeki çalışmalarda sona gelindiğini açıklamıştı.

Memur-Sen tarafından yapılan çağrıda, kamu personel sisteminin ve kamu personeline ilişkin mevzuatın bütünüyle dışında olan taşeron işçilerin sürekli istihdamına imkân sağlayacak düzenlemenin gündeme geldiği bu süreçte, kamu personel sistemi ve mevzuatıyla ilişkisi tartışmasız olan 4/B ve 4/C statüsündeki kamu görevlileri ile KİT’ler bünyesinde görev yapan ve memurlar tarafından yürütülen hizmetleri gören kamu işçilerinin kadroyla, sürekli istihdamla buluşturulmasının gerekliliği vurgulandı.

Yazıda, “3. Dönem Toplu Sözleşmesi’nin kapsamında yer verilen ve Kamu İşveren Heyeti Başkanın da imzasının bulunduğu 4/C ve 4/B kapsamındaki personelin, KİT’lerde görev yapan işçi statüsündeki personelin kadrolu istihdamla ilişkilendirilmesi noktasında siyasi iradenin açık, kesin ve gerçekleştirmeye talip olduğu hüküm ve vaat konumundadır” ifadelerine yer verildi.

Memur-Sen’in, taşeron işçilerin kadroya geçirilmesine ilişkin her türlü süreci desteklediğinin altı çizilen yazıda, “Kamu personel sistemi içerisinde yer alan ve fiilen de kamu hizmeti sunmakta olan 164 bine yakın sözleşmeli personel ile 20 bini aşkın 4/C kapsamındaki geçici personel olmak üzere, 185 bine yakın kamu görevlisinin kadrolu ve güvenceli istihdamla ilişkilendirmesinin de taşeron işçilerle ilgili düzenlemeyle birlikte gerçekleşmesi ve sonuca bağlanması uygun olacaktır” denildi.

 

 

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top