Kamu görevlileri için mücadelemizi sürdüreceğiz


3776 | 02.01.2018
| |

 

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 25 yıldır olduğu gibi, bundan sonra da hak ve adalet için mücadele edeceklerini, kamu görevlilerinin hak ettiği saygınlığa ve meşru haklara kavuşabilmeleri için çabalarını artırarak sürdüreceklerini belirterek, “2018’de memnuniyet üreten politika ve uygulamalar bekliyor, bürokrasinin ise sosyal maliyet üreten sahadan bihaber, hoyratça işlerden uzak durmasını diliyoruz” dedi. 

Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Isparta Şubesi’nin yeni hizmet binasının açılışına katıldı ve düzenlenen konferansta teşkilata hitap etti. 25 yıldır olduğu gibi, hak ve adalet için mücadele edeceklerini, kamu görevlilerinin hak ettiği saygın iş ve hayata kavuşmaları için emek harcayacaklarını kaydeden Yalçın, nerede hakkı elinden alınmış, özgürlüğü kısıtlanmış, mağdur duruma düşmüş birisi varsa rengine, diline, dinine, milletine bakmaksızın yanında durmaya ve onlar için hakkı dile getirmeye devam edeceklerini vurguladı. Yalçın, “Yaşanabilir bir dünya için, mazlum ve mağdurların haklarının teslim edildiği, mazlum ve mağdur üretmeyen bir sistemin inşası için, kamu vicdanının sesi olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu. 

2018’de memnuniyet üreten politika ve uygulamalar beklediklerini ifade eden Yalçın, “Bürokrasinin, sosyal maliyet üreten sahadan bihaber, hoyratça işlerden uzak durmasını diliyorum. Yeni yıl, ülkemizin özgürlüğünün ve özgünlüğünün, vesayetten arınmasının, ayağa kalkmasının yılı olsun diyorum. Umudun artması, işsizliğin azalması, sağlıklı bir hayat, herkesin saygın bir işe sahip olması, yaşanabilir seviyede ücret alabilmesi, millî gelirin adil paylaşılması için üzerimize de düşen çok ciddi sorumluluklar var” diye konuştu. 

Bu konuda üzerlerine düşeni yapmak için ellerinden gelen gayreti ortaya koyduklarını ve koymaya devam edeceklerini vurgulayan Yalçın, üyelerinin, kamu görevlilerinin özlük, mali ve sosyal haklarını iyileştirmeye yönelik ter akıtırken, ülkenin bir daha korku tüneline girmemesi, vesayetin ülke üzerinde bir daha tahakküm kurmaması, ülkedeki ham demokrasinin tam demokrasi olması noktasında millet iradesinin yanında olmayı sürdüreceklerini söyledi. 

Arıcı: Kapımız herkese açık

Programın açış konuşmasını yapan Memur-Sen Isparta İl Temsilcisi, Eğitim-Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanı İhsan Arıcı ise, yeni hizmet binasının bütün teşkilata ve kamu görevlilerine açık olduğunu dile getirerek, çalışma hayatına ilişkin sorunları beraber çözmek için gayret göstereceklerini edeceklerini belirtti. 

Yeni bina hizmete açıldı

Konferansın ardından açılış törenine geçildi. İl Millî Eğitim Müdürü Şahan Çöker’in de katıldığı açılış töreninde konuşan Genel Başkan Ali Yalçın, el birliği ile bugünlere geldiklerini ifade ederek, “Şubemizin kendi mülkü olan yeni yerinin açılışını yaptık. Güzel hizmetlerin artarak devam etmesini diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top