Yeni ve daha adaletli bir dünya gençlerin elinde


2367 | 15.05.2018
| |

 

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, yeni ve daha adaletli bir dünyanın, yarına dair iyi azıklar biriktiren gençlerle mümkün olduğunu belirterek, “Yeni bir cihan devleti, yeni ve daha adaletli bir dünya, yarına ilişkin iyi azıklar biriktirip, iyi hazırlıklar yapan gençlerle mümkün olacaktır” dedi. 

Ali Yalçın, Genç Memur-Sen’in Samsun’da düzenlediği “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinin ödül törenine katıldı. Samsun Valisi Osman Kaymak, Memur-Sen Samsun İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen 1 No’lu Şube Başkanı Nejdet Güneysu, Şube yöneticileri, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, eğitimciler, öğrenciler ve ailelerinin katıldığı programda konuşan Yalçın, özelde üyelerinin, eğitim çalışanlarının, kamu görevlilerinin mali, sosyal ve özlük haklarını koruma ve geliştirme odaklı genelde ise ülkenin özgürleşmesi, demokratikleşmesi, katılımcı bir demokrasinin tüm kanalları ile Türkiye’de tahkim edilmesi noktasında sorumluluk aldıklarını söyledi. 

Millî iradenin vesayetin tahakkümünden kurtarılması, özgürlük alanlarının genişletilmesi, herkesin emeğinin karşılığını alması, gelir dağılımındaki adaletsizliğin giderilmesi için mücadele verdiklerini kaydeden Yalçın, sorunları bilen, çözüme ilişkin öneriler sunan, gençlere karşı sorumluluklarının gereğini yerine getirmeye çalışan bir teşkilat olduklarını dile getirdi.


Yalçın, gençlere hitaben, “Siz gençler, yarına ilişkin iyi azıklar biriktirip, iyi hazırlıklar yaparsanız, yeni bir cihan devleti, yeni ve daha adaletli bir dünya o zaman mümkün olacaktır” ifadelerini kullandı.

Gençlere karşı sorumluluklarının gereğini yerine getirmek için çaba harcadıklarını ifade eden Yalçın, “Bir Bilenle Bilge Nesil projesi, ülkemizin geleceği ve imarı, nesli inşa noktasında son derece kıymetli bir projedir. Eğitim-Bir-Sen olarak, 450 bine yaklaşan üyemizle gençliğe karşı sorumluyuz. Bu amaçla öğretmeni, öğrenciyi ve kitabı bir araya getiren bir projeyi hayata geçirdik. Sonuçta 43 bin öğrenci ile bire bir çalışma yaptık. Çok kıymetli olan bu çalışmayı yıl sonu itibarıyla noktalamış durumdayız. 81 ilde buna ilişkin kapanış programları yapıyoruz. Çok kıymetli bir eğitim faaliyetini gerçekleştirdikleri, gençleri kitapla buluşturdukları için, bu projede görev alan öğretmenlerimize, onları yüreklendiren okul yöneticilerimize, teşkilatlarımıza ve birbirinden kıymetli öğrencilerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.Vali Kaymak: Çocuklarımızla birlikte okumalıyız

Samsun Valisi Osman Kaymak, iyi bir neslin yetişmesinin en büyük amaç olduğunu belirterek, “Bu projede bin 500 öğrenci sayısı çok az, inşallah bu sayı artarak devam edecektir. Gerçekten biz il olarak, ülke olarak okumayı çok önemsiyoruz. O anlamda çok ciddi çalışmalar yapıyoruz. Bunun da geçici bir heves olarak kalmasını istemiyoruz. Bunun kalıcı olmasını istiyoruz. Hayatımız boyunca ülke olarak, ailelerimizle ve çocuklarımızla birlikte okumalıyız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından, dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. 

Bafra İlçe Temsilciliği’nin hizmet binasının açılışı yapıldı

Genel Başkan Ali Yalçın, daha sonra, Eğitim-Bir-Sen Bafra İlçe Temsilciliği’nin hizmet binasının açılışını yaptı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen açılışta konuşan Yalçın, “Yeni hizmet binasının teşkilatımıza kazandırılmasında, başta İlçe Temsilcimiz Hamdi Yıldız olmak üzere, emeği geçen herkese; ayrıca açılışta bizleri yalnız bırakmayan Milletvekili Orhan Kırcalı’ya, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok’a, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel’e, Belediye Başkanı Hamit Kılıç’a ve üyelerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top