İlim ve irfan sahibi gençler, güvenli ve aydınlık geleceğimizdir


3142 | 17.05.2018
| |

 

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, okuyan, araştıran, gelişime açık, farklılıklara saygılı, ahlaklı, üretken, kaynakları etkin ve doğru kullanan, çevreye duyarlı bir gençliğin yetişmesi için bazı projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, “Bunlardan biri de ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesidir. Öğrencileri geleceğe hazırlayan bu tür çalışmaları çok önemsiyoruz. İlim, irfan ve hikmet sahibi gençler, güvenli ve aydınlık geleceğimizdir; devleti yaşatacak olanlardır” dedi.

Atilla Olçum, Tokat’ta düzenlenen “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinin ödül törenine katıldı. 2 bin öğrencinin katıldığı proje kapsamında yapılan kitap okuma ve kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere ödüllerinin verildiği programda konuşan Olçum, adanmış öğretmenlerle birlikte ‘ilim, irfan ve hikmet yolunda şuurlu bir gençlik’ için ellerini taşın altına koyduklarını ifade ederek, milletimiz için, mazlum ve mağdurlar için, ümmet için yol açan, yol olan ve yol alan bir enerji ve sinerjiyle çalıştıklarını söyledi. 

Mücadele alanımızı geniş tutuyoruz

Kitle iletişim araçları ve teknolojinin geldiği noktanın toplumları aynılaştırmaya ve farklılıkları ortadan kaldırmaya ciddi anlamda zemin hazırladığını kaydeden Olçum, “Tekelci sermaye odaklarının her geçen gün kazanımlarla ilerlediği bu düzen, düşünce tarihinin önemini de gölgede bırakmaktadır. Adına küreselleşme, globalleşme denen bu süreç beraberinde en çok gençlerin uyum sağladığı bir paradigma geliştirmiştir. Bu hayat biçimi gün geçtikçe insanı ufalamaktadır. Biz de, milletimize, gençlerimize, çocuklarımıza karşı sorumluluklarımızın gereğini yerine getiriyor, mücadele alanımızı geniş tutuyoruz. Bir Bilenle Bilge Nesil projesi, adanmış öğretmenlerimizin öncülüğünde, ortaöğretim düzeyinde okumalar yaparak, genelde insanlık tarihinin birikimini özelde medeniyetimizin mirasını sahiplenecek erdemli bir toplumun inşasında, öncü nesiller yetişmesini sağlayacaktır” şeklinde konuştu. 

Ruhen ve bedenen sağlıklı gençlerin yetiştirilmesi görevlerimizden biridir

Gençlerin toplumun geleceği olduğunu dile getiren Olçum, “Ruhen ve bedenen sağlıklı, sorumluluk duygusuna sahip gençlerin yetiştirilmesi en önemli görevlerimizdendir. Projemizin bu bağlamda önemli bir işlev göreceğine inancım tamdır. Bilginin güç olduğu gerçeğini göz önüne alarak geleceğimizi, gençlerimizi bilgiyle donatmamız elzemdir” ifadelerini kullandı. 

Beyhan: Beklenen gün gelmiştir

Genç Memur-Sen Başkanı Eyüp Beyhan, tarihin her döneminde, okuyan, düşünen, üreten toplumların dünyanın geleceğine yön verdiğini belirterek, “Beklenen gün gelmiştir. Günün görevi ülkemizi sanatta, düşüncede, kültürde, ekonomide, adalette, yönetimde, mimaride, çevrede, bilimde daha iyi noktalara taşımaktır” diye konuştu. 

Eğitim-Bir-Sen Tokat 1 No’lu Şube Başkanı Şaban Ceylan, başta il millî eğitim müdürlüğü ve belediye olmak üzere, projeye destek veren herkese teşekkür etti.


Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Milletvekili Celil Göçer ve Vali Ömer Toraman’ın da birer konuşma yaptıkları programın sonunda, dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler ve ödülleri verildi.


Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top