Gençlik için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz


2417 | 12.06.2018
| |


Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, okumanın soylu bir eylem olduğunu belirterek, “Gençlere karşı sorumluluklarımız var. İyi ve başarılı; araştıran, soran, sorgulayan, olaylara eleştirel bakabilen, dünyada olup bitenleri okuyabilen ve medeniyet değerlerine vakıf gençler yetiştirmeliyiz. Bunun için gençleri daha çok kitapla buluşturmalıyız. Güzellikleri çoğaltmalı, kitap meclislerini artırmalı ve yarınları hep birlikte inşa etmeliyiz” dedi.

Ankara 3 No’lu Şube tarafından düzenlenen iftar programı ve ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesi kapsamında yapılan okuma yarışması ödül töreninde konuşan Ramazan Çakırcı, fikre yönelen bir gençlikle yarına daha güvenli adımlarla yürüyebileceklerini düşünerek ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projesini hayata geçirdiklerini söyledi. 

Geçmişinden ve kitaptan kopan ya da koparılan bir neslin hüsranda olduğunu dile getiren Çakırcı, “Bu proje kapsamında, Türkiye genelinde 43 bin 526 öğrencimiz medeniyet kodlarımızın mimarlarının kitaplarını okuyor. İnşallah bu çalışmamız, genç yüreklerimiz için bir kıvılcıma vesile olacak ve medeniyetimizin ihyasında öncü nesillerin yetişmesine vesile olacaktır. İlim, irfan ve hikmet yolunda şuurlu bir gençlik için, üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Eser bırakmak için emek şarttır

“Bilgi, ilim, hikmet ve idrak için fikir çilesi çekmek; zamana meydan okuyan eserler bırakmak için zahmet de emek de şarttır” diyen Çakırcı, kitapla, kalemle, kitap fuarlarıyla ilişkilerimizi gözden geçirmemiz gerektiğini vurguladı.

Sorunları bilen, çözüme ilişkin öneriler sunan bir sendikayız

Özelde eğitim çalışanlarının mali, sosyal ve özlük haklarını koruma ve geliştirme odaklı genelde ise ülkenin özgürleşmesi, demokratikleşmesi noktasında sorumluluk aldıklarını ifade eden Çakırcı, “Özgürlük alanlarının genişletilmesi, herkesin emeğinin karşılığını alması, gelir dağılımındaki adaletsizliğin giderilmesi için mücadele veriyoruz. Sorunları bilen, çözüme ilişkin öneriler sunan bir sendikayız” diye konuştu. 

Beyhan: Bilgiyi kaybedenler mevziyi de kaybetmiştir

Genç Memur-Sen Başkanı Eyüp Beyhan, geçmişte bilgiyi, eğitimi kaybedenlerin mevziyi de kaybettiğini kaydederek, yeniden mevziyi kuşananların da bilgi ve eğitim ile zirveye ulaştığını, millet olarak yeniden zirve yolculuğunun ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ ile mümkün olduğunu söyledi. 

Ankara 3 No’lu Şube Başkanı Ahmet Aydınsoy ise, yarışmada ödül alan öğrencileri tebrik ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top