ABD'nin hukuksuz yaptırım kararını ABD Büyükelçiliği önünde protesto ettik


5989 | 03.08.2018
| |

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sömürgeci düzenin müttefik değil köle, ortak değil müstemleke aradığını ifade ederek, “Bu nedenle ABD, emperyalizme boyun eğmeyip, yeni sömürge düzenine itiraz eden Türkiye’yi hedef almaktadır. Ama artık karşısında uzlaşma adı altında ihanete, ittifak adı altında esarete eyvallah diyen bir Türkiye yok! Çünkü artık Yeni Türkiye tehditlere pabuç bırakmayan Türkiye’dir. Boyun eğmeyi zillet, tavizi ihanet bilen Türkiye’dir. ABD’nin yaptığı çılgınlık falan değil, düpedüz küstahlıktır, hadsizliktir” dedi.

Memur-Sen, Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye’ye karşı hukuksuz yaptırımını ABD Büyükelçiliği önünde protesto etti. Memur-Sen ve bağlı sendikaların yönetimleri, üyeler ve çok sayıda vatandaşın katıldığı eylemde, “Kahrolsun ABD emperyalizmi”, “Emperyalist devlet yıkılacak elbet”, “ABD terörden desteğini çek” sloganları atılarak, ABD’nin yaptırım kararı telin edildi.

Tehdit ve şantajlar emperyal çöküşü durduramayacak

Genel Başkan Ali Yalçın, burada yaptığı konuşmada, emperyalist Neocon Siyonizmin devletleşmiş biçimi olan ABD’nin küresel zorbalığı sürdürebilmek için bütün dünyaya şantaj ve tehditlerle saldırdığını belirterek, “Meseleyi idrak edemeyenlerin Trump’ın çılgınlıkları olarak gördüğü bu saldırgan siyaset, esasen çökmekte olan yeni sömürge düzeninin getirdiği telaştan kaynaklanmaktadır. Yeni sömürge düzeninin başını çeken ABD’nin saldırganlığı, dünyanın artık eski dünya olmadığının en açık kanıtıdır. Tehdit, şantaj ve zorbalık geri teptikçe, ABD daha da kudurmakta, daha da azgınlaşmaktadır. Büyük bedeller ödeyerek kendi bölgesinde bir istikrar adası olarak kalmayı başaran Türkiye, yeni sömürgeciliğin Neocon Siyonist kadrolarına boyun eğmediği için bugün açıkça hedefe konmuştur” şeklinde konuştu.

ABD’nin yaptığı düpedüz küstahlıktır

Meselenin Rahip Brunson’a sahip çıkmak olmadığını çok iyi bildiklerini kaydeden Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Dertleri, ne Brunson ne de ABD’nin öne sürdüğü diğer argümanlardır. Dertleri, Türkiye’ye diz çöktürmek, boyun eğdirmektir. Dertleri, bizi ABD’nin yörüngesine çivilemektir. İçerideki müstemlekeci ortaklarıyla Gezi’de, 17-25 Aralık’ta, 15 Temmuz’da başaramadıklarını başarmak; PKK, FETÖ, DAİŞ’le kazanamadıklarını kazanmaktır. Milletin direnişi sonucu, ABD’nin elinde kullanabileceği taşeron kalmadığından artık karşımıza bizzat ABD dikilmiştir. Son zamanlarda yaşananlar açık ve net olarak göstermiştir ki, sömürgeci düzen müttefik değil, köle; ortak değil, müstemleke aramaktadır. Bu nedenle, emperyalizme boyun eğmeyip yeni sömürge düzenine itiraz eden Türkiye’yi hedef almaktadır. Ama artık karşısında uzlaşma adı altında ihanete, ittifak adı altında esarete eyvallah diyen bir Türkiye yok! Çünkü artık Yeni Türkiye tehditlere pabuç bırakmayan Türkiye’dir. Boyun eğmeyi zillet, tavizi ihanet bilen Türkiye’dir. ABD’nin yaptığı, çılgınlık falan değil, düpedüz küstahlıktır, hadsizliktir.”

Kendi kirli sicillerine baksınlar

“Bize insan hakları üzerinden ders vermeye kalkan ABD dönüp kendi kirli siciline baksın! Zira ABD, devlet postuna bürünmüş bir zorbalık sistemidir. Dün Nagazaki, Hiroşima, Vietnam’da; bugün Irak, Afganistan, Suriye, Pakistan’da milyonlarca insanı katleden, camilere, okullara, hastanelere saldıran, tecavüzü, işkenceyi her türlü insanlık suçunu sistematikleştiren Guantanamoların, Ebu Gureyblerin ABD’si bize insan hakları dersi verecek en son ülkedir” diyen Yalçın, “İşgalci Siyonistleri, darbeci diktatörleri açıkça destekleyen de direniş gruplarını terörist listesine alan da ABD’dir. Brunson’u bahane ederken, Hakan Atilla’yı haksız yere alıkoyup tutuklayan da terör örgütlerini besleyip büyüten de ABD’nin bizzat kendisidir. Suriye’de DAİŞ’in bütün katliamları ABD’nin siciline kaydedilmiştir. On binlerce kişinin katili PKK’yı destekleyip büyüten, Suriye’de terör örgütü PYD’yi binlerce TIR silahla donatıp eğiten ve bütçesinden terör örgütlerine yüz milyonlarca dolar ayıran da ABD’dir. 15 Temmuz’da darbeye girişerek 250 vatandaşımızı katleden, Cumhurbaşkanımıza suikasta kalkışan FETÖ’yü açıkça destekleyen de ABD’dir. 7 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz darbelerinin arkasında da ABD vardır. ABD’nin eline, kuruluşundan bugüne dünyanın her köşesinde milyonlarca masumun kanı bulaşmıştır. Kendi gözündeki mertekleri görmeyip elin gözünde kıymık arayan bu hadsiz zorbanın, Türkiye’ye hukuk dayatmaya kalkması, hukuk sistemimize ve milletin iradesine edepsizce, küstahça müdahaledir” ifadelerini kullandı.

Meydanı zorbalara bırakmayacağız

Türkiye için artık en büyük tehdit ve problemin ABD olduğunu vurgulayan Ali Yalçın, “ABD, Türkiye’yi ambargolarla, tehditlerle, şantajlarla rehin almak istemektedir. Bu süreç 15 Temmuz’da sekteye uğrayan saldırının açık bir devamıdır. Ama başaramayacak, zilleti tadacaktır. Biz bir milyonu aşan üyemizle, Memur-Sen ailesi olarak, bugün burada tepki veren sivil insanlar olarak diyoruz ki, ABD yanlıştan dönmezse misliyle karşılık verilmelidir. Terör örgütleri üzerinden Türkiye’yi çökertmeye çalışan ABD’nin, İncirlik başta olmak üzere, bütün askeri üsleri derhal kapatılmalıdır. ABD tehditleri karşısında dünün antiemperyalist, bugünün müstemlekecileri salya akıtsa da 15 Temmuz’un terini henüz silmemiş bir millet olarak meydanı zorbalara bırakacak değiliz. Dün Çanakkale’de, Kut’ül Amare’de, İstiklal Harbi’nde rezil rüsva ettiklerimiz, bugün kan kokusu almış sırtlanlar gibi etrafımızı kuşatsa da yaramızı sarar ve çıkıp hesabı görür, defteri düreriz” diye konuştu.

 

Kahrolsun ABD emperyalizmi, yaşasın onurlu direnişimiz

Yalçın, sözlerini şöyle tamamladı: “15 Temmuz’da işgale pabuç bırakmadık. Bugün şantaja, tehdide, yaptırıma hiç pabuç bırakmayız. Ne acımız dinmiştir ne de öfkemiz. Bu böyle bilinsin. Bilinsin ki, ne Türkiye sadece Türkiye’dir ne de bu millet sadece 80 milyondan ibarettir. Dimdik duracağız, direneceğiz, kazanacağız. Çünkü boyun eğmek intihardır. Ve lâ gâlibe illallah! Kahrolsun ABD emperyalizmi, yaşasın onurlu direnişimiz.”

 

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top