Geçmiş olsun Türkiye


3779 | 10.08.2018
| |

Karadeniz Bölgesi'nde son günlerde etkili olan şiddetli yağışlar maalesef başta Rize ve Ordu olmak üzere birçok şehrimizde sel olaylarının yaşanmasına neden olmuştur. Sel olayları en fazla Ordu şehrimizde olumsuz sonuçlar doğurmuştur. Ordu'da sel felaketi yaklaşık 500 bin nüfusun yaşadığı alanda etkili olmuş, 1 vatandaşımız göçük altında kalarak vefat etmiş, 7 insanımız yaralanmıştır. 7 köprünün yıkıldığı, çok sayıda kişinin de mahsur kaldığı sel felaketinden olumsuz etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Ülkemizde zaman zaman yaşanan sel felaketleri maalesef kimi zaman can kayıpları da dâhil büyük sosyal ve ekonomik ağır tablolar üretmektedir. Özellikle son yıllarda şiddetli yağışların ciddi düzeyde arttığı da bir gerçekliktir. Özellikle Karadeniz gibi coğrafi şartları şiddetli yağışların felaketlerle sonuçlanmasına elverişli yerlerde bu gerçekliği dikkate alarak yapısal çözümlerin üretilmesi artık bir zorunluluktur.

Üzücü olay sonrasında meydana gelen zararların ve kayıpların, devletimiz tarafından karşılanacak olması ise ortaya çıkan maddi kayıpların telafisi açısından Ordu halkı için önemli bir teselli olmuştur.

Eğitim-Bir-Sen olarak Ordu şehrimizde yaşanan sel felaketi nedeniyle vefat eden vatandaşımıza Allah'tan rahmet, yaralanan kardeşlerimize ise acil şifalar diliyoruz. Ordulu kardeşlerimizle dayanışma içinde olduğumuzu ifade ediyoruz.

 

 

 

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top