Şehit yakınlarını ve gazilerimizi yalnız bırakmayacağız


939 | | |
| |

 

Eğitim-Bir-Sen üyeleri, Silivri Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’nde görülmekte olan 15 Temmuz davalarını izledi. Duruşma sonrası bir açıklama yapan İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Talat Yavuz, “Darbeci bir binbaşının ‘olabilir, görmedim, silah yanlışlıkla elimdeydi’ gibi ilginç ifadeler verdiği duruşmada yaşananlara şahit olduk” dedi.

Binbaşının verdiği ifadelerden duyduğu şaşkınlığı belirten Yavuz, “Bir gün boyunca bir hain konuştu. Adeta hain darbecinin hezeyanlarına tanık olduk. Hain darbeci,  gece saat 01:30’a kadar birlikleri basan teröristlere müdahale ettiğini düşünerek görev yapmış. Terörist dediği kendilerini derdest eden vatansever askerler. Bu hainin ifadeleri bize, ne kadar büyük bir ihanetle karşı karşıya olduğumuzu gösteriyor” şeklinde konuştu.

15 Temmuz davalarına daha çok katılım olması gerektiğini vurgulayan Yavuz, sözlerini şöyle tamamladı: “Şubemize bağlı ilçe teşkilatlarımızla farklı günlerde yine geleceğiz. Buradaki şehit yakınlarını ve gazilerimizi yalnız bırakmayacağız. Bugün bizimle birlikte duruşmalara katılan ve bizleri yalnız bırakmayan İstanbul 3 ve 6 No’lu Şube başkanlarımız Erol Ermiş ve İdris Şekerci ile diğer arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”  

Top