Kurbanda Arakan ve Somali'de olacağız


825 | | |
| |

 

Eğitim-Bir-Sen Sakarya 1 ve 2 No’lu şubeler, İHH ile iş birliği protokolü imzaladı. İHH Sakarya Şube Başkanı Sebahattin Aydın, “Bu sene Kurban Bayramı’nda 106 ülke ve bölgede yapılacak kurban çalışmasının Arakan ve Somali organizasyonunu biz üstlendik. Bu kapsamda Eğitim-Bir-Sen Sakarya şubelerimiz bizlere destek olma sözü verdiler, protokol imzaladık. Bu destek için şube yöneticilerine teşekkür ediyorum” dedi.

Sakarya 1 No’lu Şube Başkanı Murat Mengen, Kurban Bayramı’nda üyeleriyle birlikte yapacakları bağışların Arakan’da gerçekleşecek kısmını koordine etmek üzere yola çıkacaklarını ifade ederek, “Üyelerimizle birlikte yapacağımız kurban bağışlarını koordine ederek bu kamplardaki Arakanlı mazlumlara ulaştıracağız. Tüm üyelerimizden kurban bağışı noktasında destek bekliyoruz” şeklinde konuştu.

2 No’lu Şube Başkanı Yaşar Kahraman, açlık, yoksulluk, kıtlık ve susuzlukla boğuşan Somali’ye Kurban Bayramı’nda bir nebze de olsa nefes aldırmak için ellerini taşın altına koyacaklarını belirterek, “Üyelerimizin desteği ve İHH’nın mihmandarlığı ile Kurban hisselerini Somali’de bizzat yerinde mazlum ve ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırmak için çalışacağız” ifadelerini kullandı. 

Top