Sorunların çözümünün takipçisi olacağız


659 | | |
| |

 

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, yerelde çözümünü talep ettikleri sorunların büyük çoğunluğuna çözüm getirilmediği gibi, yeni sorunlarla öğretmen, yönetici, öğrenci ve velilerin karşı karşıya bırakıldığını söyledi.

2017 Mart ayı başında depremle sarsılan Samsat ilçesinde birçok binanın hasar gördüğünü, kullanılamaz hale geldiğini belirten Deniz, “Samsat’ta depremzede öğretmen ve öğrencilerimiz, 2016-2017 dönemini eğitim-öğretime elverişli olmayan çadır sınıflarda tamamlamak zorunda kalmıştır. Maalesef aradan uzun bir süre geçmesine rağmen depremzedelerin yaraları tam olarak sarılamadığı gibi, okulların birçoğunda yeni eğitim-öğretim yılının da yine elverişsiz konteyner sınıflarda geçirilecek olması, eğitim-öğretim hizmetlerinde bir başka plansızlığın tezahürü olarak anılacaktır” dedi.

Yeni açılan okullara kurum kültürü ve toplumsal hafıza dikkate alınmadan isim verilmesini eleştiren Deniz, okul ve kurumlara ilin kimlik, kültür, tarih ve değerleriyle bağı bulunan isimlerin verilmesini istedi.

Personel eksikliği, bütçe yetersizliği, öğretmen ihtiyacı, ders kitapları, inşaat ve onarımlardan kaynaklı eksiklikler, ısınma ve temizlik gibi sorunların bir an evvel çözüme kavuşturulması çağrısında bulunan Deniz, sendika olarak, sorunların çözümünün takipçisi olacaklarını kaydetti. 

Top