Ümmet ortak hareket etmedikçe Kudüs özgür olmayacak


415 | | |
| |

 

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi’nin öncülüğünde, Genç Memur-Sen, Genç İHH, MCBÜ ADEM Öğrenci Topluluğu ve MANAD Öğrenci Topluluğu’nun katılımıyla Manisa Rum Mehmet Paşa Bedesteni’nde, Kudüs Mihmandarı Bülent Deniz’in konuşmacı olarak katıldığı ‘Yüzyıllık İşgal ve Hasret: Kudüs ve Biz’ konulu bir konferans düzenlendi.Konferansın açış konuşmasını yapan Şube Başkanı Mesut Öner, “Kudüs, ilk kıblemiz, Miraç başlangıcımız, Peygamberimizin müjdesi ve emanetidir. Kudüs, yüzyıldır işgal altında, işgal 1917 yılında başladı ve yüzyıldır bu coğrafyada kan, gözyaşı ve işgal durmuyor. Bizler, bir vücudun azaları gibi bir ve beraber olmadıkça, ümmet olarak ortak hareket etmedikçe Kudüs özgür olmayacak” dedi.

Bülent Deniz ise, Osmanlı’nın 9 Aralık 1917’de Mescidi Aksa’daki nöbetini terk etmek zorunda bırakıldığı günden beri öyle şeyler yaşandı ki tarih kitaplarının bunları hiç yazmadığını belirterek, “Dünyanın değişik yerlerinden işgalci yerleşimci olarak getirdikleri Yahudilerin Filistin topraklarında kurdukları terör örgütleriyle bu bölgede yaşayan insanlara büyük zulümler yaşattılar. Filistin topraklarını yaşanmaz hâle getirdiler. 1944 yılına gelindiğinde İngiliz manda yönetiminin organize ettiği terör faaliyetleri nedeniyle Filistin Müslümanlar için yaşanılmaz bir hâle geldi” şeklinde konuştu.

“Siyonist İsrail devletinin kendi güvenliğine tehdit olarak gördüğü için Filistin topraklarına almadığı kişi benim, benden nasıl bir tehdit unsuru oluyorsa bilemiyorum” diyen Deniz, “Onlar küçücük çocuklardan korkuyorlar. Muhammed Fevzi El-Cundi’den, onun tek başına, aslan gibi duruşundan korktular. Korku onların varoluş sebebidir. Ümmetin yeniden dirilişinden korkuyorlar ve korkmalılar” ifadelerini kullandı. 

Top