'Kök Hücre ve Kan Bağışçısı Duyarlılık' projesini hayata geçirdik


806 | | |
| |

 

Eğitim-Bir-Sen Konya 2 No’lu Şube, Türk Kızılayı Konya Şubesi ile ‘Yaşam İçin Kök Hücre ve Kan Bağışçısı Duyarlılık Projesi’ iş birliği protokolü imzaladı. Proje kapsamında çeşitli konferanslar düzenlenecek ve özellikle kök hücre bağışçılığı teşvik edilecek.

Selçuk Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılan protokol töreninde Proje Koordinatörü ve Eğitim-Bir-Sen 2 No’lu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanı Ayşe Kamuran Çağlar’ın proje hakkında bilgi vermesinin ardından söz alan Şube Başkanı Şenol Metin, merkez ve 17 ilçede projeyle ilgili çalışmalar yürüteceklerini belirterek, “Kanın başkasının hayatı olacağının farkındalığını oluşturmak istiyoruz. Kök hücre ve kan bağışı gibi konulara odaklanmamız, insana verdiğimiz değerin bir yansımasıdır” dedi.Konya Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Kaya Levent ise, “Böyle bir çalışmada Eğitim-Bir-Sen gibi bir sivil toplum kuruluşuyla birlikte hareket etmeyi önemsiyorum. Eğitim-Bir-Sen ailesine şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

İş birliği protokolünün imzalanmasının ardından Dr. Özlem Aslan Kuru ve Dr. Engin Çorman, kök hücre ve kan bağışı ile ilgili bilgi verdiler. Daha sonra, katılımcılar kök hücre ve kan bağışında bulundular. 

Top