'15 Temmuz Dirilişi ve Sivil Toplum' paneli yapıldı


544 | | |
| |

 

Eğitim-Bir-Sen Kars şubeleri, ‘15 Temmuz Dirilişi ve Sivil Toplum’ konulu panel düzenledi. Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı M. Mücahit Küçükyılmaz, Dr. Murat Yılmaz ve çalışma hayatı uzmanı Tarkan Zengin’in konuşmacı olarak katıldığı panelin açılışında bir konuşma yapan 1 No’lu Şube Başkanı Mahmut Kaan İlgar, “Bu toprakları vatan kılan ve vatan kalması için canını veren şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyorum. Artık çok net bir şekilde Türkiye’nin tarihsel sürecinde yaşadığı tüm darbelerin dışarıdan kurgulanarak sahnelendiğini biliyoruz” dedi. 

Ardından panele geçildi. Dr. Murat Yılmaz, Türkiye’nin mazlum ve mağdur coğrafyaların umudu olduğunu ve bu istikametten Türkiye’yi kopartmak için darbelerin tezgâhlandığını ifade etti.

Mücahit Küçükyılmaz, III. Selim, Sultan Abdülaziz, 27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 27 Nisan 17-25 Aralık ve son olarak 15 Temmuz darbelerinin tarihsel süreci ile ilgili bilgi vererek, Türkiye’nin yerli ve millî fikir ve hareketlere ihtiyacı olduğunu vurguladı.

Tarkan Zengin ise, 15 Temmuz’da püskürtülen darbede sivil toplumun ne denli önemli olduğunun görüldüğünü, darbesavar bir hüviyet kazanmasının çok önemli bir kazanım olduğunu söyledi.

Top