Dalaman ve Yatağan'da kurum yöneticilerine ve eğitim çalışanlarına ziyaret


992 | | |
| |

 

Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, Dalaman İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, Atakent Ortaokulu, Anadolu Lisesi, Mesleki Eğitim Merkezi ve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek, eğitim çalışanlarıyla bir araya geldi. Gündeme ilişkin değerlendirmelerin, sendikal çalışmalarla ilgili istişarelerin yapıldığı ziyaretlerde konuşan Uçak, eğitimcilerin, eğitimin niteliğine ve öğretmenin mesleki gelişimine hiçbir katkısı olmayacak, aksine kurumsal bütünlüğü bozacak, mesleki motivasyonu düşürecek, çalışma barışını yok edecek, iş birliğini zedeleyecek, öğretmenlik mesleğini örseleyecek performans değerlendirme sürecine tabi tutulmasına da şiddete maruz kalmasına da karşı olduklarını ifade ederek, “Performans değerlendirme taslağının geri çekilmesini, şiddete yasal düzenleme yapılmasını istiyoruz” dedi.

Çözüm odaklı bir sendika olduklarını kaydeden Uçak, “Biz sorunları alt alta sıralamakla yetinmiyor, önerilerimizle çözümün yolunu da gösteriyoruz. Çalışmalarımızla, eylemlerimizle, girişimlerimizle birçok sorunun çözümünü sağladık. Eğitimcileri öğrenci karşısında küçük düşürecek, öğretmenleri rencide edecek her sisteme karşıyız. Çünkü öğretmene saygı azalırsa, eğitime saygı da azalır” şeklinde konuştu.
 


Yatağan Kaymakamı Çiçek’e ziyaret

Önder Uçak, Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Yatağan İlçe Temsilcisi Orçun Keskin ile beraber, İlçe Millî Eğitim Müdür Vekili Ali Kaan Kutlu, Kaymakam Hayrettin Çiçek’e ziyarette bulundu.

Top