İşyeri temsilcilerimizle bir araya geldik


769 | | |
| |

 

Eğitim-Bir-Sen Muş 1 No’lu Şube, işyeri temsilcileri ile istişare toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Mahir Barışan, eğitim çalışanlarının moral ve motivasyonunu artıran çalışmalara ihtiyaç olduğunu belirterek, “Yan yana duranları karşı karşıya getirecek ve iş huzurunu bozacak politikalardan vazgeçilmelidir. Kendi performansından haberi olmayanların öğretmenlerin performansını ölçmeye kalkışmalarını kabul etmiyoruz” dedi.

İş barışına halel getiren uygulamalara son verilmesi çağrısında bulunan Barışan, “Millî Eğitim Bakanlığı, önce eğitimde farklı istihdam çeşitlerine son vermelidir. Öğretmeni eşi ile işi arasında tercih yaptırmaya zorlamakla, öğretmenleri ailelerinden uzak tutmakla eğitimde başarı sağlanamaz. Öğretmenlerimizi kalkınmada öncelikle bölgelerde cebri tedbirlerle değil, cezbi teşviklerle tutmalıyız” şeklinde konuştu.

Eğitim-Bir-Sen’in sadece hak ve özgürlük eksenli mücadele veren bir sendika olmadığının altını çizen Barışan, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” gibi projelere de önem verdiklerini söyledi.

İHH Muş Temsilcisi Hasan Konuşuk da toplantıya katılarak, ‘yetim projesi’ hakkında bilgi verdi.

Top