Kadın Komisyonu

 

SIDIKA AYDIN -  Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkanı

Diyarbakır doğumlu. ilkokul ve ortaokulu İstanbul Basınköy’de, liseyi ise Diyarbakır Ziya Gökalp Lisesi’nde tamamladı. Dicle Üniversitesi Tarih Ana Bilim Dalı Bölümü’nden mezun oldu.

İlk görevine Mardin/Midyat Atatürk İlkokulu’nda sınıf öğretmeni olarak başladı. Daha sonra Diyarbakır, Trabzon ve İstanbul’da çeşitli okullarda uzman öğretmen olarak çalıştı. Küçükçekmece Tayfun Sökmen İlkokulu ve Yenimahalle İlkokulu’nda yöneticilik yaptı.

2004’ten itibaren Eğitim-Bir-Sen Küçükçekmece işyeri temsilciliği, Küçükçekmece İlçe Kadınlar Komisyonu Başkanlığı ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul 5 No’lu Şube Kadınlar Komisyonu Başkanlığı, Memur-Sen İstanbul Kadınlar Komisyonu Başkan Vekilliği ve son olarak da İstanbul 5 No’lu Şube Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.

Birçok sivil toplum kuruluşunda aktif görev alan Sıdıka Aydın, bir çocuk annesidir.

 

 

HATİCE BAYRAK -  Genel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı

21 Ekim 1972 Ankara da doğdu. Orta ve lise tahsilimi dışarıdan tamamladıktan sonra fark derslerini vererek Mamak İmam Hatip Lisesinden mezun oldu.1998 yılında Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Bölümü Arapça Öğretmenliği Bölümünden mezun oldu. !990-1996 yılları arasında çeşitli STK larda Gençlik Kolları Başkanlığı görevlerinde bulundu.

1999 yılında sınıf öğretmeni olarak Amasya Gümüşhacıköy Karacaören köyüne atandı. 2000 yılında Konya da sırasıyla Çumra Şehit Koçak İ.Ö.O, Selçuklu Adnan Hadiye Sürmegöz İ.Ö.O ve Selçuklu Fatma Menekşe Eğitim Uygulama Okulunda sınıf öğretmeni olarak çalıştı. 2008 yılında Ankara Pursaklar Saray İ.Ö.O 3 yıl sınıf öğretmeni olarak çalıştı.2011 yılında Anadolu Lisesi sınavları sonucunda alan değişikliği yaparak Mamak AİHL ve Pursaklar Kocalar AİHL nde Arapça öğretmeni olarak 3 yıl çalıştı.2014 yılında Pursaklar AİHL nde Müd yardımcısı olarak atandı. Aynı yıl Çubuk Kız AİHL kurucu müdürlük ve müdürlüğü, 2015 yılında da Hacı Bayram Kız AİHL kurucu müdürlük ve müdürlüğü yaptıktan sonra 2016 yılında Ankara Kız AİHL Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okuluna Müdür olarak atandı. Halen burada görevine devam etmektedir.

2001 yılında üye olduğu Eğitim Bir Sen de sırasıyla iş yeri temsilciliği, EBS Pursaklar Temsilciliği Kadınlar Komisyonu üyesi ve  Eğitim Bir Sen Pursaklar Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Halen de Genel Merkez Kadınlar Komisyonu üyesi olarak görevine devam etmektedir.

Evli ve üç çocuk annesidir. Arapça ve İngilizce bilmektedir.

 

 

 

ELİF ATEŞGenel Merkez Kadınlar Komisyonu Başkan Yardımcısı

İlk ve orta öğrenimini Kırşehir’de tamamladı. Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Başkent Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Eğitim Yönetimi ve Denetiminde yüksek lisansını tamamladı. Anadolu Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulunu bitirdi. Özel eğitim ve sınıf öğretmenliği alanında eğitim alarak, Drama eğitimi, Satranç antrenörlüğü, TKY çalışmaları, Kişisel Gelişim, NLP programı alanında eğitimler almıştır, Özel kurslarda Trafik ve Çevre Bilgisi dersleri vermiştir. Görev yaptığı ilçede kültür şenliklerini yürütmüştür. Aile Toplum ve Eğitim Kurumlarında Suç ve Şiddeti Önleme seminerleri vererek, Ankara Üniversitesi Çocuk Bilim Merkezi çalışmalarında görev almıştır. Eyfor “Yöneticilerin Öğretmenlere Uyguladıkları Mobbing ile ilgili” bildiri yayınlamıştır. 6 yıl Müdür Yardımcılığı yapmış, 4 yıldır da okul müdürlüğü yapmaktadır.2014 yılından itibaren bulunduğu ilçede kadın komisyonunda ve bir yılı aşkındır Genel Merkez Kadın Komisyonunda görev yapmaktadır. 

 

 
Top