Temel Eğitim Genel Müdürü Gençoğlu'dan ziyaret


3545 | 04.10.2018
| |

Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ı ziyaret etti.

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi’nin de hazır bulunduğu ziyarette, yapılan çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulunuldu.

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) hakkında bilgi veren Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu, programın, öğrencilerin temel yeterliliklerinin artırılmasını, temel becerilerin kazandırılmasını, erken tespit ve müdahale aşamalarını içerdiğini belirterek, programla ilkokulların üçüncü ve dördüncü sınıflarına devam eden, önceki eğitim ve öğretim yılları içinde Türkçe ve matematik dersi programlarındaki öğrenme alanlarında yer alan ve belirlenmiş kazanımları yeterli düzeyde edinemeyen öğrencilerin bu kazanımlara ulaşmalarını sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Gençoğlu, İYEP’i önemsediklerini, öğretmenlerden bu programa sahip çıkmalarını, sendikalardan da destek vermesini istedi.

Genel Başkan Ali Yalçın, ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirerek, Gençoğlu’ya teşekkür etti.

Yalçın, sorun üretmeyen, öğrencilerin yararına olan ve eğitim çalışanlarını mağdur etmeyen her uygulamanın yanında ve destekçisi olduklarını, olacaklarını kaydetti.

Öğrencilerin iyi bir eğitim almalarını önemsediklerini, bunun için çaba harcadıklarını söyleyen Yalçın, sosyal maliyet üretmeyen, mağduriyete, haksızlıklara yol açmayan projelere, programlara, uygulamalara ellerinden gelen katkıyı vereceklerini ifade etti.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın istişareyle karar almasının, paydaşların görüş ve eleştirilerinden istifade etmesinin önemine dikkat çeken Yalçın, bu anlayışın sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.

Ali Yalçın, İYEP’de görev alan öğretmenlerin ek ders ücreti konusunda mağdur edilmemesini istedi.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top