NUTP'nin 'büyük teşkilat toplantısı'na katıldık


7311 | 30.03.2019
| |

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, Malezya eğitim sendikası NUTP’nin üç yılda bir organize ettiği ‘büyük teşkilat toplantısı’na katıldı.


 

Johor Bahru kentinde gerçekleştirilen toplantıda konuşan Mithat Sevin, dünyanın farklı ülkelerinde faaliyet gösteren eğitim sendikalarıyla küresel işgale, emperyalizme ve hak gasplarına karşı ortak mücadeleyi önemsediklerini söyledi. 

Eğitim çalışanlarının uğradıkları haksızlıklara karşı ortak mücadeleyle karşı koyabileceklerinin bilincinde olduklarını ifade eden Sevin, “Dünyanın farklı coğrafyalarında bu ortak mücadele ruhunu diriltmeye ve bu ruhla mücadele etmeye çalışıyoruz. Bu mücadelemizde bizimle ortak düşüncelere sahip NUTP yöneticilerine ayrıca teşekkür ediyorum. Daha adil bir dünyayı, daha kaliteli bir eğitimle, eğitimcilerin dayanışmasıyla kuracağız inşallah” dedi. 

Abdulrazak: Eğitim-Bir-Sen çok yönlü bir sendikadır

NUTP Genel Başkanı Kamarozaman Abdulrazak, toplantılarına Türkiye’den katılan Eğitim-Bir-Sen heyetine teşekkür ederek, “Türkiye’nin en büyük eğitim sendikası Eğitim-Bir-Sen’i son iki yılda çok daha yakından tanıma şansımız oldu. Türkiye’deki kimi programlarına katıldık. Bu programlarda, Eğitim-Bir-Sen’in çok yönlü bir sendika olduğunu yerinde gözlemledik. Sadece üyelerinin haklarının iyileştirilmesi noktasında değil, pek çok sosyal projede öncü bir sendika. Uluslararası sempozyumları, sadece bölgelerindeki değil, tüm dünyadaki eğitim meselelerini kapsayan bir zenginlikte oldu. Umarım bu tür faaliyetleriyle öncü sendika rollerini devam ettirirler” şeklinde konuştu. 

Johor Bahru Eyaleti Başbakanı Hacı Osman bin Hacı Safien ise, Eğitim-Bir-Sen yöneticilerini Johor Bahru’da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top