Sendikacılıkta nitelikli dokunuşlarla insanı ve emeği merkeze aldık


1293 | 27.05.2019
| |

İstanbul Eyüp İftar Programı’nda konuşan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “İlk günkü değerlerimizden asla taviz vermedik ve çalışmalarımızı ilk günkü şevkle sürdürdük. Türkiye’de sendikacılığın kirli fotoğraflarla tanımlanma geleneğine son verdik, sendikacılıkta çığır açtık ve nitelikli dokunuşlarla insanı ve emeği merkeze aldık.


 

Eğitim-Bir-Sen İstanbul 2 No’lu Şubenin düzenlediği iftar programı, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Eyüp Belediye Başkanı Deniz Köken, Eğitim-Bir-Sen İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Rıfat Kavak, İl-ilçe yönetimleri ve çok sayıda Eğitim-Bir-Sen üyesi ve ailesinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Memur-Sen ailesinin örgütlü gücüyle büyük başarılara imza attığını dile getiren Yalçın, “Derdimiz yeniden medeniyet. Gerçekleştirdiğimiz akademik ve erdemli sendikacılıkla sendikal tarihe farklı bir parantez açtık. İlk günkü değerlerimizden asla taviz vermedik ve çalışmalarımızı ilk günkü şevkle sürdürdük. Türkiye’de sendikacılığın kirli fotoğraflarla tanımlanma geleneğine son verdik, sendikacılıkta çığır açtık ve nitelikli dokunuşlarla insanı ve emeğini merkeze aldık” diye konuştu.Rüştümüzü ispat ettik

Ülkenin kırılma anlarında her zaman millet iradesinden yana konumlandıklarını söyleyen Yalçın, “Biz Türkiye’nin en büyük örgütlü gücü olarak bu anlamda rüştümüzü ispat ettik. 15 Temmuz’a kadar olan süreçlerde Türkiye önemli eşiklerden geçti. Tüm bu süreçlerde örgütlü gücümüzle dik durduk, hesabi değil hasbi davrandık.” ifadelerini kullandı.


 

Seçim öncesinde özgürlük vaat edenlerin ilk icraatları sürgün oldu

Konuşmasında 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından belediyelerde yaşanan işten çıkarma süreçlerine de değinin Yalçın, “İtirazlarla ortaya çıkan ve değişen sandık sonuçları bize ortada düpedüz bir operasyon olduğunu gösterdi. Seçim süreci öncesinde özgürlüklerden bahsedenlerin seçim sonrasındaki ilk icraatları baskı, tehdit, şantaj ve sürgün oldu. Antalya, Ankara, Bilecik, Bolu ve Adana’da yönetimi değişen belediyeler ciddi kıyımlar yapmakta. Her gün yeni sürgün ve işten çıkarmaların haberlerini alıyoruz.” diye konuştu.

Odunpazarı’nda sürgün skandalı sonrasında gerekli tepkiyi koyacaklarını da söyleyen Yalçın, asla bu türden baskılara karşı yılmayacaklarını ve sessiz kalmayacaklarını sözlerine ekledi. 

Kavak: Sendikal tarihe imzamızı attık

Memur-Sen olarak sendikal tarihe imza attıklarını ifade eden Eğitim-Bir-Sen İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Rıfat Kavak, çalışmalarını ilk günkü aşkla sürdürdüklerini, bundan sonra da aynı hassasiyetle sürdüreceklerini ifade etti. Kavak, bunda emeği olan tüm Memur-Sen ailesine teşekkürlerini iletti.


Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top