Yarınımızın dünden güzel olması okuyan gençlerle mümkündür


1547 | 02.06.2019
| |

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum, “İlim, İrfan ve Hikmet Yolunda Şuurlu Bir Gençlik” temasıyla Türkiye genelinde yürüttükleri “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesiyle lise öğrencilerini kitapla buluşturduklarını söyledi.

Ankara 4 No’lu Şubenin düzenlediği Bir Bilenle Bilge Nesil yarışması ve ödül törenine katılan Atilla Olçum, okumanın önemine işaret ettiği konuşmasında, “Okumak soylu bir eylemdir. Yarınımızın dünden daha güzel olması okuyan gençlerle mümkündür. Geleceğimiz olan gençlerimiz, kendilerini iyi bir şekilde yetiştirip bilgi ve beceriyle donattıkları zaman ülkemizin en büyük gücü olacaktır” dedi. 

“İlim, İrfan ve Hikmet Yolunda Şuurlu Bir Gençlik” temasıyla Türkiye genelinde yürüttükleri “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesiyle lise öğrencilerini kitapla buluşturduklarını söyleyen Olçum, “Eğitim-Bir-Sen olarak gençlere güzel bir ülke bırakmak için çalışıyoruz. Biz, gençlerimizi yetiştiren eğitim çalışanlarımızın yanı sıra, sizlere iyi bir gelecek, baskılardan, darbelerden kurtulmuş bir ülke bırakmak için de çalışmaktayız. Amacımız ve hedefimiz, okuyan, araştıran, soran, sorgulayan, ülkesi ve milleti için çalışan, ilimle ve bilimle beslenen, birikimiyle ve ilmiyle amel eden bir nesil yetiştirmektir” ifadelerini kullandı.

Olçum, sözlerini, projeye katılan öğrencilere, onlara rehberlik eden öğretmenlere, Eğitim-Bir-Sen Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Tekin Korku ve yönetimine, Genç Memur-Sen Başkanı Eyüp Beyhan’a, ekibine ve katılımcılara teşekkür ederek tamamladı.


 

Eğitim-Bir-Sen Ankara 4 No’lu Şube Başkanı Tekin Korku ise projede emeği olan danışman öğretmenlere, öğrencilere ve böylesine önemli bir projesi tüm kararlılığıyla sürdüren Eğitim-Bir-Sen ve Genç Memur-Sen’e teşekkür ettiği konuşmasında, “Geleceğin kurtuluşunun gençlerde olduğunun farkındayız. Bu yarışmaya katılan, okumanın önemini kavrayan gençlerimize ve danışman öğretmenlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top