İlim, irfan ve hikmet yolunda şuurlu bir gençlik için çaba gösteriyoruz


1169 | 02.06.2019
| |

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, "Yaşadığımız çağın bir bilgi çağı olması nedeniyle 'İlim, irfan ve hikmet yolunda şuurlu gençlik' sloganıyla başlattığımız ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ projemizle, geleceğimizin bilge neslini yetiştirmek ve geleceğimizi bu neslimize emanet etmek için mücadele ediyor; okuyan, okuduğunu özümseyen ve onu yaşamının bir felsefesi haline getiren şuurlu bir gençlik için çaba gösteriyoruz” dedi.Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin Eğitim-Bir-Sen Isparta Şubesi ve Genç Memur-Sen   tarafından düzenlenen ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ yarışmasının ödül törenine katıldı. 12 okul, 100 öğrenci ve 12 danışmanın emek verdiği programın ödül törenine  Genç Memur- Sen Başkanı Eyüp Beyhan, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu, Memur-Sen İl Temsilcisi Erdal Demiralay ve Memur- Sen’e bağlı Sendikaların Şube Başkanları, Daire Müdürleri ve sendika üyeleri katıldı. 

Her alanda  bir adım önde gençlik

Gençlerin Türkiye’nin umudu olduğunu dile getiren Sevin  “Hem manevi ilimlerde hem de maddi ilimlerde bir adım önde olun. Türkiye’mizin medeniyet davası için öncü olacak nesiller sizin içinizden çıkacak; inanın. Ümmetin toparlanışı için, mazlum insanlığa el uzatmak için bir ayağınızı bu coğrafyaya sabitleyin, diğer ayağınızla dünyaya dolaşın. Eğer bunu becerebilirsek, bugün zor görünen şeyin yarın çok kolay olacağını da görürsünüz. Şimdiye kadar, bilinçli ve öncü faaliyetleriyle bizi gururlandıran Memur-Sen’imizin yeni projesinin başarıya ulaşmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Bu vesileyle; projede emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.Genç Memur-Sen’imizi kutluyorum

Sevin konuşmasını “Köklerini bilen ve geleceğe hazır olan birikimli gençlerimiz olan Genç Memur-sen’mizi bu anlamlı çalışmalarından dolayı kutluyorum. Bu projede yer alan ve katkısı olan herkese gönülden teşekkürlerimi sunuyorum” sözleriyle bitirdi. 

Beyhan: Bilgi sizi sürekli ayakta tutar

Genç Memur – Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan da konuşmasında, söz konusu projenin önemine dikkat çekerek “Bilgi duruştur; sizi bütün olup bitenlere karşı sımsıkı ayakta tutar. Bilmek ve bildiğini paylaşmak, toplumları ve insanlığı dönüştürmektir. Bildiğiniz zaman tarihe bile yön verebilirsiniz. Tıpkı Fatih Sultan Mehmet gibi, çağ açıp çağ kapatan liderlerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Ne tesadüftür ki, bu programı düzenlediğimiz bu günlerde İstanbul’un fethinin 566’ıncı yıldönümünü de kutluyoruz. Projeye dahil olan siz gençler, bizim için umutsunuz. Kendi medeniyet tarihimizden hareketle kurulacak yeni medeniyetimiz hamlemizin fatihlerisiniz. Eğer, siz hem şahsi hayatınızda hem de medeniyet çabamızda başarılı olmak istiyorsanız, bıkmadan usanmadan bilmek uğraşı verin” şeklinde konuştu.

Demiralay: Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum

Memur-Sen İl Temsilcisi Erdal Demiralay, söz konusu projeyi Genç Memur- Sen İl Temsilcisi Sara Kutlu hanımın çok güzel açıkladığını ve onun açıklamalarının altına imzasını attığını belirterek; “Katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 


Ödeller sahiplerini buldu

Genç Memur – Sen Isparta Temsilcisi Sara Kutlu ve Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in de bir selamla konuşması yaptığı programın sonunda ‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ Projesi kapsamındaki kompozisyon yarışmasında, emek veren öğretmenlerimize ve destek olanlara plaket,  dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.
 

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top