İran Çalışanlar Birliği'nin düzenlediği online toplantıya katıldık


3341 | 16.09.2020
| |

 

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı, İran Çalışanlar Birliği tarafından düzenlenen “Eğitimin İstihdamın Geleceği Üzerindeki Etkileri” konulu online toplantıya katıldı.

Vietnam, Meksika, Kamerun, Sırbistan, Malezya ve Nijerya’dan da sendika temsilcilerinin katılımıyla yapılan toplantıda konuşan Ramazan Çakırcı, bu tür toplantıların işbirliği ve tecrübe paylaşımı açısından çok önemli olduğunu belirterek, “Dünya zor bir dönemden geçiyor. Kovid-19 salgını yalnızca eğitimi değil,bütün hayatı olumsuz yönde etkiliyor. Birçok ülkede okullar kapatıldı ve online eğitime geçildi. Bugün Türkiye’de öğrenciler televizyon kanalları ve internet üzerinden eğitim almaya devam ediyorlar. Devletler genç nüfusun en iyi şekilde eğitim almasını sağlamalıdır. Bu bağlamda sendikalara da çok büyük sorumluluklar düşmektedir” dedi.

Çakırcı,İran Çalışanlar Birliği yöneticilerine düzenledikleri toplantıdan ve davetlerinden dolayı teşekkür etti.

İran Çalışanlar Birliği Genel Sekreteri Ali RezaMahjoub ise, birlik ve beraberlik çağrısında bulunarak, şunları söyledi: “Eğitimcilerin bu süreçte kendi ülkelerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulunmaları, iş birliği yapmaları önemlidir. Birlikten kuvvet doğar sözünü motto olarak benimseyip emek sömürüsüne karşı birlikte mücadele edersek istihdamın geleceğini koruma altına almış oluruz. Burada en büyük sorumluluk yine eğitim çalışanlarımıza düşmektedir. Yeni nesli iyi bir şekilde inşa etmek öğretmenlerimizin elindedir.”

Küfür, Hakaret ve Rencide Edici Yorumlar Yayınlanmayacaktır.

Top