Patnos'ta eğitimcilerle buluştuk


794 | | |
| |

Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şube yöneticileri, Patnos İlçe Temsilciliği’nin düzenlediği ‘eğitimciler buluşması’na katıldı. Memur-Sen Ağrı İl Temsilcisi Süleyman Gümüşer, Eğitim-Bir-Sen Ağrı Şube Başkanı Abdurrahman Aslan, Şube ve İlçe yönetimleri, Patnos İlçe Millî Eğitim Müdürü Talat Toy, İlçe Müftüsü Lütfü Kocatürk, İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Abdülhalik Tunç, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve eğitim çalışanlarının katıldığı programın açılış konuşmasını İlçe Temsilcisi Fikret Ayaz yaptı. Ayaz, katılımcılara teşekkür ederek, geleceğin teminatı olan fedakâr öğretmenlerle bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.
 

Süleyman Gümüşer, sendikacılığın mücadele, müzakere, sorunları tespit, çözümü takip ve sonuç almak olduğunu ifade ederek, “Zor süreçlerde hep dik durduk, her zaman hakkı ve adaleti savunduk. Sorunları tespit etmekle kalmadık, çözümün yolunu da gösterdik. İnsana ve insanlığa dair kazanımlar ürettik. Örgütlülüğü güce, gücü ise kazanıma dönüştürdük” dedi.


 

Abdurrahman Aslan, öğretmenlikte en önemli etkenin moral ve motivasyon olduğunu kaydetti.

Program, Eğitim-Bir-Sen Patnos İlçe Temsilciliği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü arasında imzalanan “Öğretmen Candır” konulu protokol gereği yapılan voleybol müsabakasının ödül töreniyle sona erdi.  

Top