3600 ek gösterge çalışmasının kapsamı genişletilmelidir


541 | | |
| |

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şubesi, genişletilmiş il divan toplantısını gerçekleştirdi. İlçe temsilcilik yönetimleri, kadınlar komisyonu ve Genç Memur-Sen temsilcilerinin katıldığı toplantıda, sendikal faaliyetlerin yanı sıra ilin eğitim sorunları ve çözüm önerileri de görüşüldü. Şube Başkanı Ali Deniz, toplantıda ele aldıkları konulara değinerek, 3600 ek gösterge konusunda dört farklı meslek grubu için çalışmalar yürütüldüğünü ifade ederek, “3600 ek gösterge konusunda, sadece dört farklı meslek grubunu değil, tüm kamu görevlilerini içine alacak, kapsayıcı, eşitleyici ve adaletli bir 3600 ek gösterge çalışmasının ivedilikle yapılmasının gerekliliğini bir kez daha hatırlatıyor, verilen sözün bir an evvel yerine getirilmesini istiyoruz” dedi.

Eğitim yöneticiliğinde kaosa kapı aralayacak adımlardan kaçınılması gerektiğini kaydeden Deniz, sözleşmeli ve ücretli öğretmen alımlarının sorunları çözmediğini, yeni sorunlar ürettiğini belirterek, ücretli-sözleşmeli gibi uygulamalardan vazgeçilmesi gerektiğini dile getirdi.

2023 Eğitim Vizyonu ile ilgili yaptıkları çalıştaya ait değerlendirme ve öneri raporunu il millî eğitim müdürlüğüne ilettiklerini söyleyen Deniz değerlendirme ve öneri raporunun saha çalışmaları esnasında eğitim çalışanlarının görüşlerinden derlendiğini, ayrıca şube bünyesinde her eğitim kademesi ve okul türünden öğretmen ve yöneticilerin katılımıyla oluşturulan on ayrı komisyon tarafından özenle hazırlandığını sözlerine ekledi.

Top