Öğretmenlik kariyer mesleği olmalıdır


445 | | |
| |

Eğitim-Bir-Sen Osmaniye Şubesi, il divan toplantısını yaptı. Sendikal faaliyetlerin görüşüldüğü toplantıda konuşan Şube Başkanı Mahmut Kahraman, kadınlar komisyonunun çalışmaları, yeni kurulan Engelli Memur-Sen, indirim anlaşmaları ve motif kart ile ilgili bilgi verdi.

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Kahraman, 3600 ek gösterge vaadinin; kapsam, unvan, hizmet sınıfları, ek gösterge oranları ve adalet boyutuyla sorun oluşturmayacak ve eksiklik ihtiva etmeyecek biçimde hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

“Acının da sevincin de ırkı, rengi, sınırı ve sınıfı olmaz” diyen Kahraman, “Bu nedenle, ‘Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var’ projesini önemsiyor ve tüm eğitim camiasının destek vereceğini umut ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kamuda sözleşmeli personel ve özellikle eğitim sektöründe ücretli öğretmen vb. isimler altında çalıştırılan personelin özlük hakları bakımından dezavantajlı duruma düştüğünü kaydeden Kahraman, “Söz konusu durum, aynı işi yapan ancak farklı haklara ve müktesebata sahip olan çalışanlar arasında iç barışı ve çalışma huzurunu zedelemektedir. Ücretli-sözleşmeli gibi uygulamalardan vazgeçilmeli, öğretmenlik kariyer mesleği olmalıdır” dedi.

Top