Şiddete karşı yasal düzenleme bir an önce yapılmalıdır


331 | | |
| |

Eğitim-Bir-Sen Denizli 1 No’lu Şube, Sevil Kaynak Ortaokulu yöneticilerinin, okuldan uzaklaştırılan bir öğrencinin ailesi tarafından darbedilmesini protesto etti.

Okulun önünde basın açıklaması yapan Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş, eğitimcilerin sık sık şiddete uğradığına dikkat çekerek, “Bugün gelinen noktada, öğretmene saygı sorunu, en temel meselelerimizden biri hâline gelmiştir. Çocuklarımıza bilgi, beceri ve değer kazandıran öğretmenlere reva görülen muamele ve gösterilen kayıtsızlık düşündürücüdür” dedi.

Toplumsal sorun hâline gelen şiddet olaylarına ortak tavır geliştirmenin ve çözüm bulmanın, sorunun üstesinden gelinmesi için sorumluluk almanın zorunlu olduğunu vurgulayan Öselmiş, “Eğitimcileri şiddetin hedefinde olan bir toplumun geleceği karanlıktır. Ciddi bir sorun olan şiddete çözüm bulunması için, başta Millî Eğitim Bakanlığı olmak üzere, herkes elini taşın altına koymalı, üzerine düşeni yapmalıdır” şeklinde konuştu.

Öselmiş, şiddet olaylarına karşı bir an önce caydırıcı nitelikte yasal düzenleme yapılması çağrısında bulunarak, “Şiddete maruz kalan arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu ve benzeri olayların tekrar yaşanmaması için gereken tedbirlerin ivedilikle alınmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Top