Yol haritamızı değerlerimiz belirliyor


505 | | |
| |

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner ve Yönetim Kurulu üyeleri, Akhisar’da okul ve kurumları ziyaret ederek, yöneticilerin ve eğitim çalışanlarının taleplerini, sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi. Yapılan değerlendirme toplantılarında eğitim çalışanları beklenti ve taleplerini ilettiler. Planlanan program kapsamında ilk olarak Akhisar Millî Eğitim Müdürü Süleyman Mermer’i makamında ziyaret eden Öner, İlçe Millî Eğitim çalışanlarıyla bir görüşme yaptı, ardından okulları ziyaret ederek, öğretmenler odasında eğitim çalışanlarıyla bir araya geldi.

Akhisar İlçe yönetimi, işyeri temsilcileri ve üyelerin katılımıyla yapılan toplantıda konuşan Öner, hak, emek ve özgürlük temelli sendikal faaliyetlerinin; doğruyu söyleme, yanlışa işaret etme kararlılıklarının, dün olduğu gibi, bugün de yarın da süreceğini ifade ederek, “Amacımız ve hedefimiz, iyiye, doğruya katkıda bulunmak; sorunların çözümünü, haksızların, adaletsizliklerin giderilmesini sağlamaktır” dedi.

Söylem, eylem ve etkinliklerinin yol haritasını ilk kuruluş aşamasında belirledikleri temel değerlerden hareketle oluşturduklarını vurgulayan Öner, “Eğitim-Bir-Sen olarak, tüm yıkıcı saldırılara inat, inanç ve kültür köklerimizden güç, medeniyet geçmişimiz ve pratiğimizden ilham alarak varlığın, barışın, hakikatin, umudun, sevginin mücadelesini veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Top