Kitap okuma ve kompozisyon yazma yarışması ödül töreni yapıldı


480 | | |
| |

Eğitim-Bir-Sen Trabzon 1 No’lu Şube ve Genç Memur-Sen’in düzenlediği “Bir Bilenle Bilge Nesil Kitap Okuma ve Kompozisyon Yazma” yarışmasının ödül töreni Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Eğitim-Öğretim Politikaları Kurulu Üyesi ve Memur-Sen Onursal Başkanı Ahmet Gündoğdu, İl Millî Eğitim Müdürü Hızır Aktaş, Çarşıbaşı Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, Ortahisar Belediye Başkan Vekili Selahaddin Çebi, ilçe millî eğitim müdürleri, Enderun Derneği Başkanı Tuncay Beşel, Genç Memur-Sen Trabzon Temsilcisi Mesut Bekâr, şube müdürleri, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı programda konuşan Eğitim-Bir-Sen Trabzon 1 No’lu Şube Başkanı Mehmet Kara, önemli bir çalışmaya katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Gençlerimizin, devraldıkları inanç değerlerini, erdemi, ahlakı ve ilmî müktesebatı taşımalarını ve bunları insanlık birikimiyle buluşturmalarını mümkün kılacak çalışmalara ağırlık veriyoruz” dedi. 

Ahmet Gündoğdu, Asım’ın Nesli’ni yetiştirmek istediklerini belirterek, “Necip Fazıl’ın yarım asır boyunca çile ile ördüğü Büyük Doğu’sunu yetiştirmek istiyoruz. Sezai Karakoç’un yeni ve büyük bir medeniyet tasavvuru olan Diriliş neslini yetiştirmek istiyoruz. Merhum genel başkanımızın istediği gibi menfaat uygarlığına karşı uyanık olmak zorunda olan bir İslam gençliğini yetiştirmek istiyoruz. Bunun için Genç Memur-Sen’i kurduk” şeklinde konuştu. Gündoğdu, projede emeği geçen herkese teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

3 bini aşkın öğrencinin katıldığı yarışmada 364 öğrenci ödül aldı. Yarışmada birinci olan öğrenciye Umre ödülü, ikinciye Balkan gezisi, üçüncüye GAP turu, 100 öğrenciye Çanakkale ziyareti, 61 öğrenciye bisiklet, 200 öğrenciye hediye çeki, danışman öğretmenlere de Batum gezisi ödülleri verildi.Top