Birlikte yürümeye, mücadele etmeye devam edeceğiz


929 | | |
| |

 

Eğitim-Bir-Sen Denizli 1 No’lu Şube, genişletilmiş il divan toplantısını, yönetim kurulu üyeleri,  kadınlar komisyonu, ilçe temsilcileri ve yönetimleri, işyeri temsilcileri ve delegelerin katılımıyla gerçekleştirdi. Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş, toplantıda yaptığı konuşma, istişare yollarını hep açık tuttuklarını belirterek, “Bugün de teşkilatımız ile istişare etmek, yeni hedeflere hep birlikte yürümek için bir aradayız” dedi.
Toplu sözleşme sürecine değinen Öselmiş, emeğin, alın terinin ve onca mücadelenin heba edilerek, makul taleplerle oturulan masanın malul tekliflerle değersizleştirildiğini, emekçinin hakkının tesisi noktasında adaletten uzak bir yaklaşım sergilendiğini ifade ederek, “Derdimiz millete hizmettir. Ancak, kamu işvereni derdi hizmet olanı kendine yük görmüş, küçük hesaplarla büyük sosyal maliyetler oluşturmuştur” şeklinde konuştu.
“Hem ülkem hem üyem kazansın” düsturuyla hareket ettiklerini kaydeden Öselmiş, şöyle devam etti: “Ülkemiz için hizmet eden, üyemiz için kazanım üreten bir sendika olarak, sorunlara çözüm üretmenin gayretinde olduk. Teşkilatımız ile birlikte yürüdük, birlikte büyüdük.”


Yeni eğitim-öğretim yılının birçok sorunla başladığına işaret eden Öselmiş, çözüme dair yeni adımların ivedilikle atılması gerektiğini söyledi.

Top