Seydikemer'de kurum yöneticileri ve eğitim çalışanlarıyla bir araya geldik


1622 | | |
| |

Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, Başkan Yardımcısı Aytaç Yalçın ve Şentekin Çalış, Seydikemer İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü’nü, okul ve kurumlarda görev yapan eğitim çalışanlarını, Kaymakam Haktan Gökçekuyu’yu, Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ü ziyaret etti.

Eğitim çalışanları ve kurum yöneticileriyle bir araya gelerek eğitimi konuşan, eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümüne ilişkin istişarelerde bulunan Önder Uçak, eğitim-öğretim yılının başladığı günden itibaren çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini ifade ederek, Bodrum’dan Seydikemer’e kadar bütün eğitim çalışanlarına seslerini ulaştırmak için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Uçak, verdikleri mücadeleyle farklarını ortaya koyduklarını; emeğin tarihini, emek hareketlerinin dilini, tarzını, eksenini değiştirdiklerini kaydetti. Uçak, eğitim çalışanlarına şiddete son verecek adımların bir an evvel atılmasını istediklerini dile getirerek, “Bizler öğretmenin, öğretenin, eğitimcinin itibarının yükseltilmesini, elinin güçlendirilmesini, öğretmene el uzatmanın bedelinin ağır olduğu bir zeminin oluşturulmasını istiyor, bu anlamda yasal bir düzeneğin kurulması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Top