Genel Yetkili Sendika

Daha çok çalışmalıyız

Eğitim-Bir-Sen Bursa 1 No’lu Şube, genişletilmiş il divan toplantısını Merinos Gölpark’ta yaptı. Son bir yılın değerlendirmesinin yapıldığı toplantıda konuşan Şube Başkanı Ramazan Acar, Türkiye’nin mayası, birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin teminatı olduklarını söyledi.

Sendikacılığı köhne zihniyetin sopası, korsan gemilerin limanı olmaktan çıkaran, milletin arabası, esnafın camı, kaldırımın taşı ile sorunu olmayan bir teşkilat olduklarını ifade eden Acar, “Gelir dağılımında adalet için çaba harcayan, mazlum ve mağdurun hakkını korumanın mücadelesini veren; çeyrek asrı aşkın mücadelesini eğitim çalışanlarının vakarına uygun şekilde yürüten, erdemli sendikacılık anlayışıyla özlük ve özgürlük mücadelesinde kazanımların sayısını her geçen gün artıran, sorunları tespit etmekle yetinmeyip çözüm önerileri sunan, üreten bir sendikayız” dedi.

Yeni ufuklardan yeni umutlara yol almaya devam edeceklerini kaydeden Acar, “Hak, adalet, huzur, esenlik, refah, adil paylaşım için ter döken bir teşkilat olarak, çalışmak, daha çok çalışmak, mücadele etmek zorundayız” ifadelerini kullandı.