Sendikamızı hedef gösteren adımın peşini bırakmayacağız


645 | | |
| |

Eğitim-Bir-Sen Denizli 1 No’lu Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş, il millî eğitim müdürünün bir sendikanın talimatı doğrultusunda iş yaptığını, tüm eğitim çalışanlarını töhmet altında bırakan skandal bir yazı yayımlayarak, hem eğitim yöneticilerini hem de sendikaları hedef gösteren bir uygulamaya imza attığını belirterek, “Sendikamızı haksız yere hedef gösteren bu adımın peşini bırakmayacağımızın, bu işin arkasında her kim varsa adli ve idari yönden gerekli tahkikatın yapılmasını sağlayacağımızın bilinmesini istiyorum” dedi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Öselmiş, yetkisiz, etkisiz ve var olabilmek için her türlü çamuru atabilecek kabiliyete sahip bir sendikanın talimatı doğrultusunda ilçelere yazı gönderildiğini kaydederek, “Bu yazı ile sendikamız hedef gösterilmiştir” ifadesini kullandı.

Sendikaya üye olmanın ve istifa etmenin doğal bir süreç olduğunu dile getiren Öselmiş, “Bu konuda eğitim çalışanlarımız kendi iradelerini ortaya koymakta özgürdür. ‘İstifalar sümen altı ediliyor’ diyen bu çarpık yapı, tüm okul ve kurum yöneticilerini töhmet altında bırakmaktadır. Bu konuda iddianızı ispatlayamazsanız tüm eğitim çalışanlarından özür dileme erdemini göstermenizi bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Devlet yönetiminin, iftira, karalama ve kirli siyasete alet olmayı değil, eğer varsa gerçekliği araştırıp, soruşturup gün yüzüne çıkarmayı gerektirdiğini kaydeden Öselmiş, sözlerini şöyle tamamladı: “Ama siz olayları araştırıp soruşturmadan talimat ile iş yapar duruma gelirseniz, her zaman hata yapmaya mahkûmsunuz. Sendikamızı haksız yere hedef gösteren bu adımın peşini bırakmayacağımızın, bu işin arkasında her kim varsa adli ve idari yönden gerekli tahkikatın yapılmasını sağlayacağımızın bilinmesini istiyorum.”

Top