Demokratik kazanımlarda mücadelemizin payı var


813 | | |
| |

Eğitim-Bir-Sen Manisa Şubesi, il divan toplantısını öğretmenevinde gerçekleştirdi. Şube Başkanı Mesut Öner, eğitim odaklı olarak demokratik alanın genişlemesi, hak ve özgürlüklerin yaygınlaşması için yoğun çaba gösterdiklerini belirterek, Türkiye’nin her demokratik kazanımında mücadelelerinin payı bulunduğunu söyledi.

Öğretmenlik meslek kanununun eğitimin niteliğinin artmasına doğrudan ya da dolaylı olarak katkıda bulunacak pek çok düzenlemeye yasal dayanak oluşturma potansiyelinin bulunduğunu kaydeden Öner, eğitimcilerin haklarını koruyacak, çalışma şartlarını iyileştirecek, şiddeti de önleyecek meslek kanununun hayata geçirilmesi konusunda artık adım atması gerektiğini vurguladı.


 

‘Bir Bilenle Bilge Nesil” projesine de değinen Öner, “Bu proje, değerlerimizin yaşatılması ve yarınlara aktarılması açısından önemlidir. Zamanı, mekânı, anı, insanı ve kitabı okumanın gerekli, geçerli ve değerli olduğunu idrak ettirdiğimiz her genç günümüzün garantisi, yarınlarımızın öz güven sermayesidir. Ben bu büyük ve anlamlı projeyi sahiplenen, özenle yürüten, gençlerle birlikte geleceğe yürüyen, ülkenin ve milletin yarınları için ter döken, emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Top