Hukuksuzluğun karşısında, üyelerimizin yanındayız


1228 | | |
| |

Eğitim-Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube, il divan toplantısını İhsaniye/Gazlıgöl beldesinde gerçekleştirdi. Şube Başkanı Mustafa Arslan, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’deki en etkili sendikası olduklarını belirterek, “Bu bir sonuçtur. Bu sonucu ortaya çıkaran, hep birlikte çalışmamız, birliğimiz, kardeşliğimizdir. Geldiğimiz nokta, mücadelemize gönül vermiş mensuplarımızın, kardeşlerimizin emeği, alın teri ile adeta tırnakları ile kazıyarak gelinen bir noktadır. İstikrarlı büyümemiz, her yıl artarak devam etmektedir” dedi.


 

Eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarına etkili çözümler bulunması anlamında güzel çalışmalara imza attıklarını, katkıda bulunduklarını kaydeden Arslan, “Başörtüsü yasağının kaldırılmasında, katsayı adaletsizliği, kesintisiz eğitim zulmü gibi kronik problemlerin çözümünde Eğitim-Bir-Sen’in imzası, Eğitim-Bir-Sen’lilerin alın teri vardır. Kılık-kıyafet serbestîsi ile ilgili kararlılığımız devam ediyor. Eğitim çalışanları kılık-kıyafet serbestliği istiyor. İlgili yönetmeliğin değiştirilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Haksızlık ve hukuksuzluk karşısında, üyelerinin yanında olmaya, hak ve hukuk mücadelesi vermeye devam edeceklerini vurgulayan Arslan, “Ulaşılmadığımız, elini sıkmadığımız, derdi ile ilgilenmediğimiz, üyelik davetinde bulunmadığımız eğitim çalışanı kalmayana kadar aşkla, canla başla koşmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Top