Yetimlerin yüzlerini güldürmeye çalışıyoruz


537 | | |
| |

Eğitim-Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Arslan, “Bir Yetim, Bir Dilek, Bir Yetimhane” sloganıyla yetimlerin dileklerini gerçekleştirmeye, yüzlerini güldürmeye çalıştıklarını söyledi. Arslan, “Rabbimizin rızasını umarak, mazlumların/yetimlerin duasını almayı/duasında olmayı, yüzlerini güldürmeyi hedeflediğimiz projemizin Afyonkarahisar ayağında, yetimlerimize ulaşıp bir mektup vasıtasıyla onların üç dileğini, üç hayalini öğrenmek ve bunlardan birini gerçekleştirmek için yola çıkmıştık. Bize isteklerini ulaştıran yetimlerimizin dileklerini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Arslan, projeye katkıda bulunan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e, İl Millî Eğitim Müdürü Metin Yalçın’a, Büyükkalecik Belediye Başkanı Abdullah Çelik’e, Milletvekili İbrahim Yurdunuseven’e, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen’e ve tüm hayırseverlere teşekkür etti.

“Bir Yetim,  Bir Dilek, Bir Yetimhane” sloganıyla ilde yetimlerin bir dileğinin gerçekleştirilmesi ve Çad’da Erol Battal Yetimhanesi kurulması hususunda düzenlenen protokol, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Eğitim-Bir-Sen Afyonkarahisar 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Arslan ve İDEA Uluslararası İnsani Yardım ve Eğitim Derneği Genel Başkanı Mustafa Yıldız arasında imzalanmıştı. Protokolün hemen akabinde Çad’da yetimhane çalışmaları başlatılmıştı.

Top