Genel Yetkili Sendika

Şiddet virüsüne de bir an önce tedbir alınmalıdır

Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, eğitim çalışanları başta olmak üzere, şiddetin bütün toplumu tehdit eder hâle geldiğini söyledi. Uçak, Köyceğiz Toparlar Ortaokulu Müdürü Aziz Yıldız’ın bir şahsın bıçaklı saldırısına uğrayarak yaralanması üzerine yaptığı basın açıklamasında, şiddet virüsüne de bir an evvel tedbir alınması çağrısında bulundu.

Okul yöneticilerinin, okul bahçesinde bulunan iki palmiye ağacının yıkılma tehlikesi olduğu ve can güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle ilgili kurumların iznini aldığını, gerekli incelemelerin ardından ömrünü tamamlayan ağaçların kesilmesine karar verildiğini ifade eden Uçak, “Bahanesi ağaç olan, amacı, içindeki kini ve nefreti kusmak olan şahıs, okul müdürümüze okulun önünde hakaret ve küfürler ederek saldırıyor. Son zamanlarda öğretmenlerimizin iradelerini yaftalayan, demokratik tercihlerini aşağılayan, tahkir edici bir üslupla öğretmenlerimize yönelik çirkin ifadelerin hemen akabinde bu menfur saldırının olması manidar olmakla birlikte, eğitimcilerin hedef tahtasına oturtulduğunu göstermektedir. Kovid-19’dan daha tehlikeli olan cehalet ve ideolojik körlük virüsünün bir an önce önüne geçilmelidir” dedi.

Hiç kimsenin, öğretmenleri ve yöneticileri kategorize ederek ağaçları bahane edip küfürler yağdırarak şiddet uygulamasına ve onları şamaroğlanına çevirmesine izin vermeyeceklerini vurgulayan Uçak, “Bu olayın failini kınıyor, yetkilileri göreve davet ediyoruz. Aziz Hocamızın yanındayız ve yasal sürecin takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.