Genel Yetkili Sendika

Bursa Uludağ Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladık

Eğitim Bir-Sen Bursa 1 Nolu Şube, Uludağ Üniversitesi ile lisansüstü eğitim programında iş birliği protokolü imzaladı. İş birliği protokolüne göre Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde açık olan tezsiz yüksek lisans programlarına kayıt olmaya hak kazanan üyeler katkı payını indirimli ödeyecek.

İmza töreninde, Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Kazım Yoldaş, 2 No’lu Şube Başkanı Erkan Süveydaş ve Yönetim Kurulu üyeleri Doç. Dr. Hüseyin Ovalıoğlu, Mehmet Ali Akiş, Ali Ağaoğlu, Mustafa Hacoğlu da hazır bulundu.

Şube Başkanı Ramazan Acar, Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde açık olan tezsiz yüksek lisans programlarına başvuran ve kayıt olmaya hak kazanan üyelerinin 1-20 kişi arasında yüzde 15, 21-49 kişi arasında yüzde 20, 50 ve üstü kişi arasında ise yüzde 25 indirimli katkı payı ödemesinin yapılacağını söyledi. Yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen çok sayıda üyelerinin bulunduğuna dikkat çeken Acar, “Geçmişte bazı özel üniversitelerle benzeri iş birliklerine girmiştik. Bursa Uludağ Üniversitesi ile de eğitim yönetimi konusunda ortak bir proje yürütmüştük. Üyelerimiz için böylesi protokollere ihtiyacımız olduğunu düşünüyoruz. Protokol sayesinde üyelerimiz bahar yarıyılında bu avantajlardan faydalanabilecek” dedi.

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, üniversitelerin üç temel fonksiyonu bulunduğunu, ürettiklerini toplum ile paylaşma sorumluluğunun da bu temel kurallar arasında bulunduğunu belirterek, “Eğitim-öğretim faaliyetleri ile yetiştirmiş olduğu eğitimli insan gücünü topluma sunmak, başlı başına bir hizmet faaliyetidir. Eğitim-Bir-Sen ile yapmış olduğumuz bu protokol, gelecekte sendika üyesi personelimizin ve diğer üyelerinin eğitim yönetimi konusunda görev almaları yönünde önemli bir katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.