Genel Yetkili Sendika

Okul öncesi eğitim kurumu yönetici ve öğretmenlerinden ziyaret

Okul öncesi eğitim kurumu yönetici ve öğretmenleri, Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz’i ziyaret ederek, okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitime geçilmesi sonrasında yaşanan sorun ve sıkıntıları ilettiler. Heyet, kamuya ait okul öncesi eğitim kurumlarında yüz yüze eğitimin başlatılmasının virüsün yaygınlaşması tehlikesi ile beraber öğretmenler ve eğitim çalışanları arasındaki huzuru bozma riskini de taşıdığını dile getirdi.

Ali Deniz, daha önce yüz yüze eğitime başlatılan anaokulları ile ilgili açıklamalarda bulunduklarını ve söz konusu durumun Cumhurbaşkanının talimatlarıyla çeliştiğini ifade ettiklerini hatırlatarak, “Gerçekleştirilmekte olan uygulamanın düzeltilmesine dair beklentilerimizi dile getirmiştik. Ancak bu konuda henüz atılmış bir adım yok” dedi.

Sorunun çözümünde atılacak en iyi adımın özel kreş ve tam gün eğitim yapan özel anaokullarını açık tutmak olduğunu vurgulayan Deniz, eğitim çalışanlarının bir bütün olarak ve eğitim sorunlarının kapsamlı olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade ederek, “Yanlış uygulamanın sonlandırılarak salgın ile mücadelede olumlu sonuçlar almaya başladığımız bu sürece katkı sunulmasını bekliyoruz. Yüz yüze yapılması planlanan sınavların salgının getirdiği riskler dolayısıyla ertelendiği bir süreçte okul öncesi eğitim kurumlarının açık tutuluyor olması yerinde bir karar olmamıştır” şeklinde konuştu.