Genel Yetkili Sendika

Kararlar mağduriyet oluşturmamalıdır

                                                                                                                                  Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, Başkan Yardımcısı Turgay Kaçar ve Soner Yılmaz ile birlikte İl Millî Eğitim Müdürlüğü personelini, Ula ve Köyceğiz’deki okullarda görev yapan eğitim çalışanlarını ziyaret etti.

Ziyaretlerde gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Uçak, salgın sürecinde eğitim yönetiminde kararların zamanında alınması, süreç içerisinde alınan farklı kararların eğitim çalışanlarını belirsizlik içerisinde ve zor durumda bırakmaması gerektiğini söyledi. Öğrencilerdeki öğrenme kayıplarının telafisinin uzun vadede zorlaşacağını belirten Uçak, Eğitim-öğretimin mutlaka sürmesi, riskin çok olduğu yerde durumun anında kontrol altına alınarak oraya ilişkin özel uygulama yapılması gerektiğini kaydetti.

Yapılacak olan İLKSAN seçimlerine de değinen Uçak, her seçim öncesi ana statüsünde değişiklikler yaparak denetim ve hesap verme yükümlülüğünden kaçınan ve Sandık gelirlerinin sarfı konusunda yönetime denetimden azade yeni yetkiler ihdas eden, seçim sandığını ve dolayısıyla hesap sorma hakkını üyesinden kaçıran Sandık yönetiminin keyfîliklerini yargıya taşıyarak üyenin hakkını arama mücadelelerinin süreceğini sözlerine ekledi.