Genel Yetkili Sendika

Sorunlar zaman geçirilmeden çözüme kavuşturulmalıdır

Eğitim-Bir-Sen Mardin 1 No’lu Şube Başkanı Eyyüp Değer, Artuklu ilçesi işyeri temsilcileriyle bir araya geldi. Şube yönetim kurulu üyeleri ve işyeri temsilcilerinin katılımıyla yapılan toplantıda konuşan Değer, toplu sözleşme ikramiyesinin 400 TL’ye çıkarılmasını sağladıklarını belirterek, “Toplu sözleşme ikramiyesi, dönem sonu itibarıyla 500 TL’yi bulacak. Bu da sendikalı ile sendikasız arasında bir fark oluşturacak. Bununla birlikte, eğitim hizmet kolunda birçok kazanım elde ettik” dedi.

Yüz yüze eğitimin devam etmesi için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade eden Değer, “Devam eden ve yeni ortaya çıkan sorunlar zaman geçirilmeden çözüme kavuşturulmalıdır. Okulların hizmetli açığı kapatılmalı, TYP kapsamındaki görevlendirmelerin gecikmesinin oluşturduğu temizlik ve güvenlik sıkıntısı bir an önce giderilmelidir” şeklinde konuştu.

Kamudaki sözleşmeli personel istihdamının çok çeşitlendiğini, bunun da her geçen gün hak kayıplarını artırdığını kaydeden Değer, “Sözleşmeli personelin sorunlarının kalıcı çözümü kadrolu istihdamdan geçmektedir. Sözleşmeli personel ivedilikle kadroya geçirilmelidir” ifadelerini kullandı.