Genel Yetkili Sendika

Okulların temizlik ve personel ihtiyacı eksiksiz bir şekilde karşılanmalıdır

Eğitim-Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, Şube Sekreteri Turgay Kaçar, Başkan Yardımcısı Soner Yılmaz ve Aytaç Yalçın, Bodrum, Datça, Fethiye ve Yatağan ilçelerinde okul ve kurumları ziyaret etti.

Eğitim çalışanlarıyla bir araya gelerek, sendikal çalışmalar, toplu sözleşme süreci, sonuçları ve eğitim gündemi hakkında değerlendirmelerde bulunan Uçak, kuruluş ilkelerinden taviz vermeden, doğru bildikleri yolda yürüdüklerini ifade ederek, “Kararlı mücadelemizle bariyerleri yıktık, kronik hâle gelen sorunların çözüme kavuşturulmasını temin ettik, tarihi başarılara, pek çok kazanıma imza attık” dedi.

Okul bütçelerinin temizlik masraflarını karşılamakta yetersiz kaldığını kaydeden Uçak, “Yüz yüze eğitimin sağlıklı ve istikrarlı bir şekilde yürütülebilmesi için okulların temizlik ve personel ihtiyacı eksiksiz bir şekilde karşılanmalıdır” şeklinde konuştu.

Uçak, son toplu sözleşmede örgütlü olmanın önemini daha da artıran kazanımlara imza attıklarını dile getirerek, 134,84 olan toplu sözleşme ikramiyesinin sendikalılar için 400 TL’ye çıkarılmasını sağlayarak, sendikalılar için bir milat oluşturduklarını sözlerine ekledi.