Genel Yetkili Sendika

Kompozisyon yarışması ödül törenimizi gerçekleştirdik

Eğitim-Bir-Sen Mardin 1 No’lu Şube ve Genç Memur-Sen tarafından düzenlenen “Bir Bilenle Bilge Nesil” kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Vali Yardımcısı Abdullah Demirdağ, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, İl Millî Eğitim Müdürü Murat Demir, Genç Memur Sen il Temsilcisi Bilal Ocakhanoğlu, ilçe millî eğitim müdürleri, ilçe temsilcilik yönetimleri, dereceye giren öğrenciler, danışman öğretmenler ve çok sayıda davetlinin katıldığı ödül töreninde konuşan Şube Başkanı Eyyüp Değer, 5 yılda 2 bine yakın öğrenciyi 6 binin üzerinde kitapla buluşturduklarını söyledi.

İlme, âlime, hikmete değer veren bir medeniyetin müntesipleri olduklarını kaydeden Değer, “Bu ülkenin tarihine, eğitimine, gençliğine ve onların inşa edeceği geleceğe söyleyecek sözümüz olduğu için böyle bir projeyi hayata geçirdik. Biz ilk emri ‘Oku!’ olan ve kalemle dirilen bir medeniyetiz. Tarihteki büyüklüğümüzün temelinde ilme, âlime, hikmete değer verme yatmaktadır. İşte tam da bu hakikatle yüzleşmek için ‘Kitabın ikramı bizden, ikrası sizden olsun’ dedik ve gençlerimizi seçilen üç kitapla buluşturduk. Bizimle bu kutlu yolculuğa çıkan bütün genç kardeşlerimi canıgönülden tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, üç farklı kategoride dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.