Genel Yetkili Sendika

‘Bir Bilenle Bilge Nesil’ ödül töreni Cerablus’ta yapıldı

Bir Bilenle Bilge Nesil projesi kapsamında düzenlenen kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Cerablus’ta gerçekleştirilen ödül töreninde konuşan Eğitim-Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök, Genç Memur-Sen’in Türkiye genelinde organize ettiği Bir Bilenle Bilge Nesil projesini yurt dışına taşıdıklarını ifade ederek, “Suriye/ Cerablus’taki ödül törenine katılan öğrenci, öğretmen, okul yöneticileri ve velileri kitap ekseninde bir arada görmekten mutluyuz” dedi.

Projeye katılan öğrencileri, öğretmenleri, projenin uygulanma sürecinde üstün gayret gösteren eğitim danışmanlarını, Cerablus eğitim müdürlüğünü, Genç Memur-Sen İl Temsilcisi Cumaali Kiraz ve teşkilatını tebrik eden Gök, “Öğrenci, öğretmen, veli ve okul yöneticileri başta olmak üzere, herkesi kitap paydasında buluşturan bu projenin ödül töreninde, yerel yöneticilerin, bu projenin çocukların kalplerine dokunma noktasında çok özel ve kıymetli olduğunu ifade etmeleri de bizi ayrıca memnun etti” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından, dereceye giren öğrencilere ödülleri verilirken, projeyi yürüten öğretmenlere plaket takdim edildi.